Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
07
stycznia
2012

BYĆ BLISKO JEZUSA

BYĆ BLISKO JEZUSA

„Jezus mu odpowiedział: Tyle czasu jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś, Filipie?” (Ew. Jana 14r, 9w).

Słowa te nie zostały wypowiedziane jako nagana ani jako wyraz zdziwie­nia; Jezus zachęcał Filipa, by się do Niego zbliżył. A jednak to właśnie Jezus jest ostatnią osobą, z którą mamy zażyłe stosunki.

Przed Pięćdziesiątnicą uczniowie znali Go jako Tego, który obdarzył ich mocą do rozkazywania de­monom i zapoczątkowania duchowego przebudzenia (Ew. Łuk. 10r, 18-20w). Była to wspaniała więź, ale jeszcze bliższa miała nastąpić: „Nazwałem was przy­jaciółmi” (Ew. Jana 15r, 15w). Na ziemi prawdziwa przyjaźń jest zjawiskiem rzadkim. Oznacza utożsamienie się z kimś w myślach, w sercu i w duchu. Celem doświadczenia życiowego jest umożliwienie nam nawiązania bliskiej więzi z Jezusem Chrystusem. Otrzymujemy Jego błogosławieństwa i znamy Jego Słowo, ale czy naprawdę Go znamy?

 

Jezus powiedział: „Lepiej jest dla was, abym odszedł” (Ew. Jana 16r, 7w). Zosta­wił ich, aby jeszcze bardziej pociągnąć ich ku sobie. Jezus cieszy się, jeżeli Jego uczeń poświęca czas na zacieśnianie więzi z Nim. W Piśmie Świętym przynoszenie owocu jest zawsze widzialnym skutkiem zażyłości z Jezusem Chrystusem (zob.Ew.  Jana 15r, 1-4w).

Będąc w bliskiej więzi z Jezusem, nigdy nie poczujemy się samotni i nie zabraknie nam wyrozumiałości czy współczucia. Stale możemy wylewać przed Nim serce, nie będąc postrzegani jako zbyt emocjonalni czy godni politowania. Chrześcijanin złączony bliską więzią z Jezusem nigdy nie bę­dzie koncentrował się na sobie, lecz będzie przykładem życia, nad którym Jezus sprawuje pełną kontrolę. Jest to skutek przyzwalania Jezusowi na peł­ne zaspokajanie każdej naszej potrzeby. Takie życie cechuje silna, spokojna równowaga, którą nasz Pan obdarza przebywających we wspólnocie z Nim.

7 STYCZNIA

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś115
mod_vvisit_counterTen tydzień938
mod_vvisit_counterTen miesiąc15494
mod_vvisit_counterWszystkie975263
Teraz: 32 gosci online
Twój IP: 54.90.237.148