Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
11
lutego
2012

CZY TWÓJ UMYSŁ JEST SKONCENTROWANY NA BOGU?

CZY TWÓJ UMYSŁ JEST SKONCENTROWANY NA BOGU?

„Temu, którego umysł jest stały, zachowujesz pokój, pokój mówię, bo tobie zaufał"

(Ks. Iz. 26r, 3w).

Czy twój umysł stale syci się Bogiem, czy może jest duchowo wygłodzo­ny? Wygłodzenie umysłu, spowodowane zaniedbaniem, to jeden z głów­nych powodów wyczerpania i słabości w życiu Bożego sługi. Jeżeli nigdy nie korzystałeś ze swego umysłu, aby zbliżyć się do Boga, zacznij to robić teraz. Nie ma powodów czekać, aż On zbliży się do ciebie. Musisz odwrócić swoje myśli i oczy od wszelkich bożków, spojrzeć na Niego i otrzymać zbawienie (zob. Ks. Iz. 45r, 22w).

Twój umysł jest największym darem Boga i dlatego musi być Mu całkowi­cie poświęcony. Powinieneś starać się „zmuszać wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowi" (2 List Ap. Pawła do Kor 10r, 5w, BW). Będzie to jedna z naj­większych zdobyczy twojej wiary w czasie doświadczeń, ponieważ wtedy twoja wiara i Duch Boży będą ze sobą współpracować. Gdy twoje myśli i za­mysły staną się godne Bożego uznania, staraj się porównywać je i kojarzyć ze wszystkim, co dzieje się w przyrodzie - wschodem i zachodem słońca, światłem księżyca i gwiazd, zmianą pór roku. Zaczniesz zauważać, że rów­nież twoje myśli pochodzą od Boga, a twój umysł przestanie być zdany na twoje popędliwe myślenie i będzie stale wykorzystywany w służbie Bogu.

„Zgrzeszyliśmy my i nasi przodkowie [... ] Nasi przodkowie nie pamięta­li [...]" (Ps. 106,6-7w). Odśwież sobie pamięć i natychmiast się ocknij. Nie mów: „Bóg teraz do mnie nie przemawia". A powinien. Pamiętaj, do kogo należysz i komu służysz. Dbaj o swoją pamięć, a twoja miłość do Boga wzro­śnie dziesięciokrotnie. Twój umysł nie będzie już przymierać głodem, ale zacznie pracować bystro i żwawo, a twoja nadzieja będzie bardzo wyrazista.

11LUTEGO

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś110
mod_vvisit_counterTen tydzień3299
mod_vvisit_counterTen miesiąc16420
mod_vvisit_counterWszystkie997628
Teraz: 57 gosci, 1 roboty online
Twój IP: 50.19.34.255