Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
10
marca
2012

BYCIE ŻYWYM PRZYKŁADEM JEGO POSELSTWA

BYCIE ŻYWYM PRZYKŁADEM JEGO POSELSTWA

„Głoś Słowo" (2 List Ap. Pawła do Tm 4,2).

Jesteśmy zbawieni nie tylko po to, aby być Bożymi narzędziami, lecz również Jego synami i córkami. On nas nie zamienia w swoich duchowych przedstawicieli, lecz w duchowych posłańców, których poselstwo jest czę­ścią ich samych. Syn Boży był Jego poselstwem - „Słowa, które wam powie­działem, są duchem i życiem" (Ew. Jana 6r 63w). Nasze życie jako Jego uczniów musi być świętym przykładem realności naszego poselstwa. Nawet naturalne serce człowieka niezbawionego będzie służyć, gdy zostanie do tego wezwa­ne, ale tylko serce zdruzgotane świadomością grzechu, ochrzczone w Du­chu Świętym i skruszone poddaniem Bożemu celowi, czyni życie człowieka świętym przykładem Bożego orędzia.

Istnieje różnica między dawaniem świadectwa a zwiastowaniem. Ka­znodzieja to ktoś, kto otrzymał od Boga powołanie i postanowił wykorzy­stać całą swoją energię do głoszenia Bożej prawdy Bóg prowadzi nas dalej, niż sięgają nasze aspiracje i pomysły na życie, kruszy nas i kształtuje dla swego celu, tak jak czynił to z życiem uczniów po Pięćdziesiątnicy. Celem Pięćdziesiątnicy nie było nauczenie ich czegoś, lecz uczynienie ich uciele­śnieniem tego, co głosili, aby dosłownie stali się Bożym poselstwem w ciele. „Będziecie moimi świadkami" (Dz. Ap. 1r 8w).

Gdy mówisz, pozwól Bogu swobodnie działać w swoim życiu. Zanim )ego poselstwo wyzwoli innych ludzi, wyzwolenie to najpierw musi być uwidocznione w tobie. Starannie gromadź ten materiał, a następnie pozwól Mu rozpłomienić twoje słowa dla Jego chwały.

10MARCA

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś108
mod_vvisit_counterTen tydzień931
mod_vvisit_counterTen miesiąc15487
mod_vvisit_counterWszystkie975256
Teraz: 26 gosci online
Twój IP: 54.90.237.148