Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
13
marca
2012

BÓG CAŁKOWICIE PODDAJE SIĘ NAM

BÓG CAŁKOWICIE PODDAJE SIĘ NAM

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał [...]" (Ew. Jana 3r 16w).

Zbawienie nie oznacza tylko wyzwolenia od grzechu czy doświadczenia osobistej świętości. Pochodzące od Boga zbawienie jest całkowitym wy­zwoleniem się od siebie i wejściem w pełną jedność z Nim.

Gdy rozważam własne przeżycie zbawienia, myślę o wyzwoleniu z niewoli grzechu i do­chodzeniu do osobistej świętości. Ale zbawienie to coś o wiele większego! Oznacza ono, że Duch Boży doprowadził mnie do bliskiej więzi z samym Bogiem. A gdy zaczynam żyć w tym wszechogarniającym poddaniu się Bogu, zachwyca mnie coś niepomiernie większego niż moja własna osoba.

 

Powiedzenie, że jesteśmy powołani do zwiastowania świętości czy uświę­cenia, jest rozminięciem się z istotą sprawy. Jesteśmy powołani, by głosić Jezusa Chrystusa (1 List Ap. Pawła do Kor. 2r 2w). To, że On wybawia nas od grzechu i czyni świętymi, jest w zasadzie jednym ze skutków Jego cudownego i całkowitego poddania się nam.

Jeżeli jesteśmy naprawdę Mu poddani, nie będziemy świadomi własnych starań o trwanie w tej postawie. Całe nasze życie będzie obracać się wokół Tego, któremu jesteśmy poddani. Wystrzegaj się mówienia o takim podda­niu, jeżeli nic o nim nie wiesz. Właściwie niczego się o nim nie dowiesz, zanim nie zrozumiesz, że Ewangelia Jana 3r 16w, mówi o tym, iż Bóg w peł­ni i całkowicie oddał się nam. W swoim poddaniu musimy oddać się Bogu w ten sam sposób, w jaki On oddał się nam - bez reszty, bezwarunkowo i bez zastrzeżeń. Nie przyjdzie nam nawet na myśl zastanawiać się nad konse­kwencjami i sytuacjami wynikającymi z poddania się Mu, ponieważ będzie­my Nim całkowicie pochłonięci.

 

13 MARCA


 

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś107
mod_vvisit_counterTen tydzień930
mod_vvisit_counterTen miesiąc15486
mod_vvisit_counterWszystkie975255
Teraz: 25 gosci online
Twój IP: 54.90.237.148