Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
14
marca
2012

ULEGANIE

ULEGANIE

„Jesteście niewolnikami tego, czemu jesteście posłuszni" (List Ap. Pawła do Rzym. 6r 16w).

Gdy zaczynam zastanawiać się nad tym, co kontroluje moje życie i rządzi nim, to pierwszą rzeczą, do jakiej muszę się przyznać, jest przekonanie, że jestem odpowiedzialny za uleganie rozmaitym siłom. Jeżeli jestem niewol­nikiem siebie samego, sam ponoszę za to winę, ponieważ kiedyś uległem samemu sobie. Podobnie, jeżeli jestem posłuszny Bogu, czynię to dlatego, że w pewnym okresie swego życia poddałem się Jemu

.

 

Jeżeli dziecko poddaje się samolubstwu, będzie ulegać największej tyrani na świecie. Nie ma w duszy ludzkiej takiej siły, która byłaby w stanie zerwać pęta natury ukształtowanej przez uległość. Na przykład - poddaj się na sekundę jakiemuś pożądaniu, a chociaż znienawidzisz siebie za tę słabość, zostaniesz przez tę rzecz zniewolony. (Pamiętaj, czym jest żądza - „muszę to mieć teraz", bez względu na to, czy jest to pożądliwość cielesna, i czy w sferze umysłu). Nie można się uwolnić lub uciec od czegoś ludzkim wysiłkiem, a jedynie mocą odkupienia. Musisz w całkowitej pokorze poddać się Temu jedynemu, który może pokonać dominującą moc w twoim życiu, a mianowicie Jezusowi Chrystusowi. „Duch Pana [... ] namaścił Mnie, |... ] abym głosił więźniom uwolnienie" (Ew. Łuk. 4r 18w i Ks. Iz. 61r 1w).

Gdy czemuś ulegasz, wkrótce sobie uświadamiasz, że poddałeś się czyjejś twardej władzy. Chociaż mówisz: „Ale przecież jak tylko zechcę, zrezygnuję z tego nawyku", przekonasz się, że nie możesz tego zrobić. Wtedy okaże się, że nałóg całkowicie nad tobą zapanował, ponieważ dobrowolnie się mu poddałeś. Łatwo śpiewać: „Dziś rozrywa Bóg kajdany", a jednocześnie być jawnym niewolnikiem własnego „ja". Jednakże uległość wobec Jezusa roz­rywa wszelkie pęta niewoli w życiu człowieka.

 14MARCA

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś115
mod_vvisit_counterTen tydzień3304
mod_vvisit_counterTen miesiąc16425
mod_vvisit_counterWszystkie997633
Teraz: 61 gosci, 1 roboty online
Twój IP: 50.19.34.255