Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
21
marca
2012

UTOŻSAMIONY Z JEZUSEM CZY TYLKO ZAINTERESOWANY?

UTOŻSAMIONY Z JEZUSEM CZY TYLKO ZAINTERESOWANY?

„Z Chrystusem zostałem przybity do krzyża" (List Ap. Pawła do Ga. 2r 19w).

Nieuniknioną duchową potrzebą każdego z nas jest podpisanie wyroku śmierci na swoją grzeszną naturę. Muszę swoje emocje i intelektualne prze­konania zamienić na moralny werdykt przeciwko naturze grzechu, to zna­czy przeciwko wszelkim roszczeniom do własnych praw. Paweł powiedział: „Z Chrystusem zostałem przybity do krzyża". Nie powiedział: „Postano­wiłem naśladować Jezusa Chrystusa" ani „Będę się szczerze starał Go na­śladować", lecz „Zostałem utożsamiony z Nim w Jego śmierci". Skoro już doszedłem do takiej moralnej decyzji i zgodnie z nią postępuję, to wszystko, czego Chrystus dokonał dla mnie na krzyżu, dokonało się we mnie. Moje niepowstrzymane oddanie się Bogu pozwala Duchowi Świętemu obdarzyć mnie świętością Jezusa Chrystusa.

„I już nie ja żyję". Moja indywidualność pozostaje, ale podstawowa moty­wacja życiowa i kierująca mną natura uległy radykalnej zmianie. Posiadam to samo ludzkie ciało, ale stare diabelskie prawo do mnie zostało obalone.

90

„To zaś, co teraz przeżywam w ciele" - nie życie, za którym tęskniłem lub o które się nawet modliłem, ale to życie, które teraz prowadzę w swoim śmiertelnym ciele, a więc życie widoczne dla innych - „przeżywam w wie­rze w Syna Bożego". Wiara ta nie była własną wiarą Pawła w Jezusa Chry­stusa, lecz wiarą, którą obdarzył go Syn Boży (zob. List Ap. Pawła do Ef. 2r 8w). Nie jest to już wiara w wiarę, lecz wiara przewyższająca wszelkie wyobrażalne granice - wiara pochodząca wyłącznie od Syna Bożego.

21 MARCA

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś104
mod_vvisit_counterTen tydzień927
mod_vvisit_counterTen miesiąc15483
mod_vvisit_counterWszystkie975252
Teraz: 22 gosci online
Twój IP: 54.90.237.148