Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
29
marca
2012

ZASKAKUJĄCE ODWIEDZINY NASZEGO PANA

ZASKAKUJĄCE ODWIEDZINY NASZEGO PANA

„I wy bądźcie przygotowani" (Ew. Łuk. 12r 40w).

Największą potrzebą chrześcijańskiego pracownika jest gotowość na spotkanie z Jezusem Chrystusem w każdej chwili. To wcale niełatwe, bez względu na nasze doświadczenie. Przeszkodą nie jest tu grzech, trudności czy niesprzyjające okoliczności, lecz takie pochłonięcie służbą dla Niego, że nie jesteśmy gotowi w każdej chwili przed Nim stanąć.

Najbardziej potrze­bujemy nie przekonań czy doktryn ani nawet odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy dla Niego pod jakimkolwiek względem użyteczni, lecz stawania przed Nim.

 

Jezus rzadko nadchodzi wtedy, gdy się Go spodziewamy; pojawia się wówczas, gdy najmniej na Niego oczekujemy, i zwykle w najbardziej nie­przewidzianych sytuacjach. Jedynym sposobem na to, aby sługa należycie zachowywał się przed Bogiem, jest gotowość na niespodziewane odwiedzi­ny Pana. Gotowości tej nie można w sobie wypracować. Osiąga się ją, je­dynie czujnie trwając w duchowej rzeczywistości i spodziewając się Jezusa Chrystusa w każdej chwili. Ten nastrój oczekiwania obdarzy nasze życie dziecięcym podziwem, jakiego On od nas oczekuje. Jeżeli mamy być gotowi na spotkanie z Jezusem Chrystusem, musimy przestać być religijnymi ludź­mi. Inaczej mówiąc, musimy przestać odwoływać się do religijności, jak gdyby był to jakiś wzniosły styl życia - musimy być duchowymi realistami.

Jeżeli unikasz religijnego myślenia dzisiejszego świata i zamiast tego pa­trzysz na Jezusa (zob. List Ap. Pawła do Hbr 12r 2w), jeśli kierujesz serce ku temu, czego On chce, i myślisz Jego myślami, będziesz uważany za człowieka niepraktycz­nego i marzyciela. Ale gdy nagle pojawi się On w czasie pracy w upalny dzień, jako jedyny będziesz gotowy. Nie powinieneś ufać nikomu, możesz nawet ignorować rady najbardziej znanego świętego na ziemi, jeżeli będzie ci on zasłaniał widok Jezusa Chrystusa.

 

29 MARCA

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś107
mod_vvisit_counterTen tydzień3296
mod_vvisit_counterTen miesiąc16417
mod_vvisit_counterWszystkie997625
Teraz: 54 gosci, 1 roboty online
Twój IP: 50.19.34.255