pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
29
października
2011

Informator Zboru ,,Betezda"

INFORMATOR  ZBORU  „BETEZDA” W SZCZECINIE
LISTOPAD  2011r.

Dlaczego spotykamy się razem ?
-  Aby oddawać chwałę Bogu, który jest godzien jako Stwórca, Zbawiciel i Pan naszego życia
-  Aby uwielbiać Boga, śpiewając Mu i grając
-  Aby wzrastać w wierze, słuchając Słowa Bożego
-  Aby w modlitwie powierzać Bogu nasze troski i składać Mu dziękczynienie
-  Aby budować się wzajemnie i wspierać w oczekiwaniu na powtórne przyjście           
Jezusa Chrystusa i pochwycenie Kościoła.

                                                          DLACZEGO JA

 

Pieśń pielgrzymek. Dawidowa. Panie, nie wywyższa się serce moje I nie wynoszą się oczy moje; Ani nie chodzi mi o rzeczy zbyt wielkie I zbyt cudowne dla mnie. Zaiste, uciszyłem i uspokoiłem mą duszę; Jak dziecię odstawione od piersi u swej matki, Tak we mnie spokojna jest dusza moja. Izraelu! Oczekuj Pana Teraz i na wieki! Ks. Psalmów 131

To co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego. 5 Mojżeszowa 29,28

Ostatnio czytałem jeden z moich ulubionych Psalmów – Psalm 131. W przeszłości zauważyłem, że mówi on o tym, iż jedną z cech Bożego charakteru jest tajemnica. Psalm zachęca mnie bym się wewnętrznie uspokoił, gdyż nie jestem w stanie zrozumieć wszystkiego, co Bóg czyni we wszechświecie. Pewnego dnia odkryłem jednak inne znaczenie tego samego fragmentu: Nie  jestem w stanie pojąc wszystkiego, co Bóg czyni we mnie, nawet jeśli będę próbował.
Dawid porównuje odstawione od piersi dziecko, które przestało się denerwować swoimi dawniejszymi zachciankami, do duszy, która nauczyła się podobnej lekcji. Jest to wezwanie do nauki pokory, cierpliwej wytrwałości i zadowolenia we wszystkich okolicznościach – bez względu na to jakie są – mimo że nie rozumiemy Bożych motywów. Jego logika wykracza bowiem poza zdolności naszego umysłu.
Niekiedy pytam: „Dlaczego cierpię?, dlaczego muszę znosić ból?” Ojciec odpowiada: „Bądź cicho, moje dziecko. Nie zrozumiałbyś gdybym ci wytłumaczył. Po prostu mi zaufaj”.
Rozmyślając nad przykładem Dawida zadaję sobie pytanie: Czy potrafię w moich okolicznościach oczekiwać na Pana? (w.3). Czy potrafię czekać w wierze i cierpliwości, bez denerwowania się i podważania Bożej mądrości? Czy umiem Mu zaufać, gdy On wykonuje we mnie swoją dobrą, miłą i doskonałą wolę?

Żyjąc w tajemniczym świecie czerpiemy pociechę ze świadomości, że Bóg o wszystkim wie.
Nasz Codzienny Chleb – 28 października 2011
K O M U N I K A T Y     I     O G Ł O S Z E N I A       

Nabożeństwa:
Niedziela godz. 1000    

Spotkania grup domowych .  Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.

09.11.2011r.(środa) - zborowy dzień postu i modlitwy. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się w sprawie działki pod budowę naszego własnego obiektu i o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił – przebudzenie. Dziękczynienie za wszystkie służby działające w naszym zborze  – dzięki Ci Boże za służących Tobie i nam. Pamiętajmy w naszych modlitwach o niezbawionych, chorych i potrzebujących –Nelly , Krystyna, Magda, Jacek, Janusz , Marianna, Janina i Romuald Zabłoccy, Joan Jackson – zdrowie, Orzechowscy – praca i zdrowie, Jasia – szybki powrót do zdrowia po operacji, Roman  – zdrowie, rodzina i renta, seniorzy – zdrowie, Waldek  – sprawy osobiste, Agnieszka  – praca magisterska, Arek  -studia,  Kasia i Paweł  – oczekiwanie na kolejnego potomka, Grażyna i Michał – zakończenie studiów w ChAT oraz praca zawodowa, Basia i Artur  – zdrowie i plany na przyszłość. Gwiazdkowa Niespodzianka 2011. Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: Diane i Dennis Holcomb – służba i wsparcie zborów w naszym okręgu, Roy i Monah Scarsbrook – zakończenie działalności misyjnej w Radomiu, Ewa i Marek Kaczmarczykowie –  służba w zborze w Policach, Walentynę i Eugeniusza Pawłowskich– zdrowie, Szczepan i Weronika Czajko – ich praca i powrót z misji w RPA.

13.11.2011r.(niedziela) – nabożeństwo  połączone z Wieczerzą Pańską.

19.11.2011r.(sobota) – Wydawnictwo Credo organizuje konferencję z chrześcijańskim pisarzem Philipsem Yanceyem. Philips Yancey to jeden z najpopularniejszych amerykańskich twórców literatury chrześcijańskiej. Autor bestsellerów przetłumaczonych na 25 języków. Podczas jednodniowej konferencji w Warszawie przeprowadzi wykłady i odpowiadać będzie na pytania uczestników. Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Kongresowym Fundacji „Polska-Wiek XXI”, ul. Bobrowiecka 9. Więcej szczegółów na stronie www.yancey.credo.org.pl  lub pod numerem telefonu 32 209 18 45

20.11.2011r. ( niedziela) – świadectwem swojego życia i służby dzielić się będzie, lider ChSD (Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne) przy zborze „Betania”, brat Radosław Budzyński.

27.11.2011r. (niedziela) – brat  Waldemar Kozak ze zboru „Betania”, wygłosi kazanie na niedzielnym nabożeństwie.

2 – 3.12.2011r. – w Warszawskim Seminarium Teologicznym odbędzie się konferencja ”Dar uzdrawiania w życiu Kościoła. Tematem tegorocznej konferencji jest DAR UZDRAWIANIA, jego istota, rola w misji i ewangelizacji oraz miejsce w codziennym życiu chrześcijańskiej wspólnoty. Podczas nabożeństw w piątek i sobotę, stając w wierze przed Bogiem będziemy modlić się o chorych. Ufamy, że nas Zbawiciel dotknie nas swą miłością i mocą. W tym roku specjalnym gościem będzie pastor Andreas Berglesow. Więcej informacji na stronie www.daryducha.pl

Strona internetowa – powstała zmodernizowana strona internetowa naszego zboru – www.betezda.org.pl serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania oraz zaangażowania się w jej redagowanie. W tej sprawie prosimy o kontakt z braćmi Pawłem Misiakiem i Romanem Durlakiem.

Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta:  PKO BP S.A. III O/Szczecin  14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.


Urodziny w listopadzie  obchodzą:

10.11 – Elżbieta Protczak
22.11. – Henryk Kowaliński
23.11. – Barbara Żurowicz
28.11. – Genowefa Schmidt

„Czuwajcie, trwajcie w wierze, bądźcie mężni, bądźcie mocni. Wszystko niech się dzieje u was w miłości.” 1 Kor.16, 13-14

 

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś104
mod_vvisit_counterTen tydzień3293
mod_vvisit_counterTen miesiąc16414
mod_vvisit_counterWszystkie997622
Teraz: 52 gosci online
Twój IP: 50.19.34.255