pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
06
grudnia
2011

Informator Zboru ,,Betezda"

Zima

INFORMATOR  ZBORU  „BETEZDA”

W SZCZECINIE

GRUDZIEŃ  2011r.Dlaczego spotykamy się razem ?

-  Aby oddawać chwałę Bogu, który jest godzien jako Stwórca, Zbawiciel i Pan naszego życia

-  Aby uwielbiać Boga, śpiewając Mu i grając

-  Aby wzrastać w wierze, słuchając Słowa Bożego

-  Aby w modlitwie powierzać Bogu nasze troski i składać Mu dziękczynienie

-  Aby budować się wzajemnie i wspierać w oczekiwaniu na powtórne przyjście

Jezusa Chrystusa i pochwycenie Kościoła.

Adwentowe tematy

 

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,  ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was,  którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym. 1Piotra 1:3-5

 

Dlatego okiełzajcie umysły wasze i trzeźwymi będąc, połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa.1 Piotra 1:13

Wierzę, że całe Pismo jest aktualne i ma związek z praktycznym życiem. Zdziwiłem się, gdy okazało się, że moje listopadowe czytanie z 1 Listu Piotra dotyczy wszystkich czterech tematów adwentu – okresu w kościelnym kalendarzu, w którym wielu chrześcijan przygotowuje się do pierwszego przyjścia Chrystusa, oczekując jednocześnie na drugie. Podczas adwentu podkreślamy nadzieję, pokój, radość i miłość, które Bóg zesłał w Chrystusie.

NADZIEJA. W niebie zostało przygotowane dla nas dziedzictwo – żywa nadzieja dzięki zmartwychwstaniu Chrystusa (1 Piotra 1:3-5).

POKÓJ. Będziemy kochać życie i oglądać dobre dni, jeśli odwrócimy się od zła, zaczniemy czynić dobrze, szukając pokoju. Pan bowiem strzeże sprawiedliwych i słyszy ich modlitwy (1 Piotra 3:10-12).

RADOŚĆ. Doświadczamy niewysłowionej radości, mimo, że przechodzimy przez próby. Nasza wiara bowiem jest poddawana próbie i sprawdzana jest jej autentyczność. Jej końcem jest natomiast jest zbawienie dusz (1 Piotra 1:6-9).

MIŁOŚĆ. Możemy nawzajem się miłować z czystego serca, gdyż narodziliśmy się na nowo dzięki Słowu Bożemu, które żyje i trwa na wieki (1 Piotra 1:22-23).

Ponieważ Chrystus już raz przyszedł, możemy żyć w nadziei, pokoju, radości i miłości aż przyjdzie ponownie.

Jeśli szukasz nadziei, pokoju, radości i miłości podczas nadchodzących świąt, patrz na Boga.

 

 

 

K O M U N I K A T Y     I     O G Ł O S Z E N I A

Nabożeństwa:

Niedziela godz. 1000

 

Spotkania grup domowych . Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do

brania udziału w naszych spotkaniach.

 

14.12.2011r.(środa) - zborowy dzień postu i modlitwy. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się w sprawie działki pod budowę naszego własnego obiektu i o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił – przebudzenie. Dziękczynienie za wszystkie służby działające w naszym zborze, za szczęśliwe narodziny Hani Misiak, za nowych członków zboru – Krystyna Brylowska, Anna Szymczuk, Agnieszka Nowosad, Jakub Nowosad. Pamiętajmy w naszych modlitwach o niezbawionych, chorych i potrzebujących –Nelly Ciżek, Krystyna Palus, Magda, Jacek, Janusz Wasielewski, Marianna Kędra, Janina i Romuald Zabłoccy, Joan Jackson – zdrowie, Orzechowscy – praca i zdrowie, Jasia Sawczyn – szybki powrót do zdrowia po operacji, Roman Durlak – zdrowie, rodzina i renta, seniorzy – zdrowie, Waldek Grzeszczuk – sprawy osobiste, Agnieszka Karpis – praca magisterska, Arek Sawczyn -studia,  Kasia i Paweł Misiak – wytrwałość i siły do nowych wyzwań, Grażyna i Michał Misiak – zakończenie studiów w ChAT, praca zawodowa i plany na przyszłość, Basia i Artur Żurowiczowie – plany na przyszłość, Monika Pawlicka-Bartos – przygotowanie do chrztu, Kamil Robaczewski – rychłe wypłynięcie w morze, Gąsiorowscy – błogosławieństwo ich syna Pawła, Gwiazdkowa Niespodzianka 2011. Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: Diane i Dennis Holcomb – służba i wsparcie zborów w naszym okręgu, Roy i Monah Scarsbrook – adaptacja na nowym miejscu w Anglii, Ewa i Marek Kaczmarczykowie –  służba w zborze w Policach, Walentynę i Eugeniusza Pawłowskich– zdrowie, Szczepan i Weronika Czajko – wdzięczność za ich służbę misyjną oraz przystosowanie się do nowych warunków w Polsce.

 

11.12.2011r.(niedziela) – w zborze „Betania” w Szczecinie odbędzie się chrzest siostry Moniki Pawlickiej-Bartos. Nasze nabożeństwo nie zostaje odwołane i odbędzie się jak zwykle o godzinie 10:00.

 

18.12.2011r.(niedziela) – nabożeństwo  połączone z Wieczerzą Pańską.

18.12.2011r.(niedziela) – członkowie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego przy zborze „Betania” w Szczecinie, dzielić się będą świadectwami i relacjami ze swojej służby.

 

Strona internetowa – powstała zmodernizowana strona internetowa naszego zboru – www.betezda.org.pl serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania oraz zaangażowania się w jej redagowanie. W tej sprawie prosimy o kontakt z braćmi Pawłem i Romanem.

q  Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin  14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

Urodziny w grudniu  obchodzą:

02.12. – Brat Leszek

12.12. – Brat Romuald

14.12. – Siostra Teresa

16.12. – brat Roman

22.12. – Siostra Elżbieta

30.12. – Siostra Katarzyna

 

Ukórzcie się więc pod mocną rękę Bożą, aby was wywyższył czasu swego. Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie”. 1 Piotra.5, 6-7

 

Podstawa prawna: Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP z dnia 20 lutego 1997 r. (Dz. U. Nr 41, poz. 254)

 

KONTO ZBORU: REGON:          NIP:                  NABOŻEŃSTWA: KORESPONDENCJA: TEL / FAX:

PKO BP III O/SZCZECIN                          811785157      9552157589      Aula w SP nr37                         ul. Iwaszkiewicza 96 m 5             091 4640200

14 1020 4812 0000 0102 0047 4585                                                             ul. Rydla 6                                70-786 Szczecin


 

 

 

 Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś111
mod_vvisit_counterTen tydzień3300
mod_vvisit_counterTen miesiąc16421
mod_vvisit_counterWszystkie997629
Teraz: 58 gosci, 1 roboty online
Twój IP: 50.19.34.255