pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
04
sierpnia
2012

Informator Zboru ,,Betezda"

Krzy

INFORMATOR  ZBORU  „BETEZDA” W SZCZECINIE

Sierpień  2012r.Dlaczego spotykamy się razem ?

-  Aby oddawać chwałę Bogu, który jest godzien jako Stwórca, Zbawiciel i Pan naszego życia

-  Aby uwielbiać Boga, śpiewając Mu i grając

-  Aby wzrastać w wierze, słuchając Słowa Bożego

-  Aby w modlitwie powierzać Bogu nasze troski i składać Mu dziękczynienie

-  Aby budować się wzajemnie i wspierać w oczekiwaniu na powtórne przyjście

Jezusa Chrystusa i pochwycenie Kościoła.

CIĘŻKIE CZASY– Ew. Jana 16:25-33

To powiedziałem wam w przypowieściach; nadchodzi godzina, gdy już nie w przypowieściach będę do was mówił, lecz wyraźnie o Ojcu oznajmię wam. (26) Owego dnia w imieniu moim prosić będziecie, a nie mówię wam, że Ja prosić będę Ojca za was; (27) albowiem sam Ojciec miłuje was, dlatego że wyście mnie umiłowali i uwierzyli, że Ja od Boga wyszedłem. (28) Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca. (29) Rzekli uczniowie jego: Oto teraz wyraźnie mówisz i żadnej przypowieści nie powiadasz. (30) Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał; dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł. (31) Odpowiedział im Jezus: Teraz wierzycie? (32) Oto nadchodzi godzina, owszem już nadeszła, że się rozproszycie, każdy do swoich, i mnie samego zostawicie; lecz nie jestem sam, bo Ojciec jest ze mną. (33) To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o prawie Murphy’ego, prawdopodobnie go doświadczyłeś: „Jeśli ma się wydarzyć coś złego, na pewno się wydarzy”.

Maksyma Murphy’ego przypomina mi zasadę, o której Pan Jezus powiedział swoim uczniom: „Na świecie ucisk mieć będziecie” (Ew. Jana 16:33).

Inaczej mówiąc, możemy się z tym liczyć. Prędzej czy później doczekamy trudnych czasów. Bóg tego pierwotnie nie zamierzał, lecz gdy ludzkość dała się zwieść szatanowi w ogrodzie, wszystko na naszej planecie znalazło się w szponach grzechu. W rezultacie, od tamtej chwili zapanował chaos i zamęt.

 

Rzeczywistość życiowych utrapień jest oczywista. Często jednak dajemy się zwieść ułudzie spokoju. Co ciekawe, gdy Jezus przestrzegł swoich naśladowców przed kłopotami, za chwilę obiecał im pokój. Powiedział im: „ufajcie, Ja zwyciężyłem świat” (w. 33). Słowo „zwyciężyłem” wskazuje na przeszłe zdarzenie, którego skutek nadal trwa. Chrystus nie tylko pokonał upadły świat dzięki śmierci i zmartwychwstaniu, lecz cały czas daje nam zwycięstwo bez względu na to ile doświadczamy utrapień.

Chociaż więc na tym upadłym świecie powinniśmy spodziewać się kłopotów, dobrą nowiną jest to, że w trudnych chwilach możemy liczyć na Jezusa i na Jego pokój.

Drogi Panie, dziękujemy Ci, że zawsze jesteś z nami.

Prosimy Ciebie, że kiedy problemy niezmiennie przyjdą,

Abyś Panie, na nowo, odnowił w nas,

Błogosławiony pokój Twojej obecności. Amen

Gdy doświadczamy utrapień,  możemy znaleźć pokój w Jezusie.

 

Urodziny w sierpniu obchodzą:

09.08. – Krystyna Palus

16.08. – Weronika Komassa

20.08. – Jadwiga Szatkowska

23.08. – Izabela Zabłocka

30.08. – Nelly Ciżek

 

„Nasyć nas o poranku swoją łaską abyśmy się radowali i weselili przez wszystkie dni nasze”. Psalm 90:14

K O M U N I K A T Y     I     O G Ł O S Z E N I A

 Nabożeństwa:

Niedziela godz. 1000

 

Spotkania grup domowych . Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.

 

 01.08.2012r.(środa) – dzień postu i modlitwy o Gwiazdkową Niespodziankę. Akcja ta bowiem nie kończy się w tym roku, ale będzie kontynuowana w kolejnych latach. Wręcz możemy ją rozwijać jeśli tylko mamy ku temu sposobność i chęci. Dlatego też organizatorzy GN mają do nas gorący apel: przynieśmy tę sprawę do Boga w modlitwach, dziękując mu za łaskę a jednocześnie prosząc, aby dał nam wizję rozwoju dalszych działań i wolontariuszy gotowych do pracy.

 

 08.08.2012r.(środa) - zborowy dzień postu i modlitwy. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się w sprawie działki pod budowę naszego własnego obiektu i o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił – przebudzenie, pamiętając, że ludzie są najważniejsi. Dziękczynienie za wszystkie służby działające w naszym zborze, za pracę i zaopatrzenie dla Henryka Orzechowskiego i dla Elżbiety Kraśnikow. Dziękczynienie za pomyślne wyniki badań Mirki Orzechowskiej, za szczęśliwy powrót ze szpitala Ani i Kasi Kowalińskich. Pamiętajmy w naszych modlitwach o niezbawionych, chorych i potrzebujących – Nelly Ciżek, Krystyna Palus, Magda, Jacek, Janusz Wasielewski, Marianna Kędra, Janina i Romuald Zabłoccy, Trevor Jackson – pociecha po stracie żony, Nikola Kalbarczyk – powrót do zdrowia po operacji, tato Basi Żurowicz – zbawienie i zdrowie, Basi siostra – zbawienie i rozwiązanie problemów życiowych, Krysia Brylowska – problemy z migotaniem serca oraz pociecha po odejściu męża,  seniorzy – zdrowie,  Agnieszka Karpis – praca magisterska, Arek Sawczyn i Karolina Kraśnikow –studia,  Kasia i Paweł Misiak – wytrwałość i siły do nowych wyzwań, Grażyna i Michał Misiak – praca zawodowa i plany na przyszłość, Roman Durlak – renta, Małgosia Adamska – praca, Gąsiorowscy – błogosławieństwo i zdrowie ich syna Pawła oraz dziękczynienie za Pawła rentę, uzdrowienie kręgosłupa Krzysztofa, Ela Kraśnikow –  rodzina oraz zdrowie męża i syna. Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: Diane i Dennis Holcomb – adaptacja w Warszawie i ich służba w WST, Roy i Monah Scarsbrook – adaptacja na nowym miejscu w Anglii i ich wrześniowa u nas wizyta, Ewa i Marek Kaczmarczykowie –  służba w zborze w Policach, Walentyna i Eugeniusz Pawłowscy – wytrwałość w trudach życia, Katarzyna i Marek Skibiccy – służba wśród więźniów, Adam Pyra – praca misyjna w Indiach.

  12.08.2012r.(niedziela) – nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską.

 

  Jeśli ktoś chciałby spędzić 5 dni urlopu (9 z dniami wolnymi) w miłym towarzystwie osób wierzących w komfortowych warunkach i w „pięknych okolicznościach przyrody” za niewygórowaną cenę, zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji. Miejsce: Zakopane; termin: 1 – 9 września 2012 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

  14-16.09.2012r. – Święto Biblii. W tych dniach wspólnie ze Szczecińską Inicjatywą Ekumeniczną planujemy zorganizować kolejne, trzecie, Święto Biblii. Program szczegółowy pojawi się w późniejszym terminie. 

  15-16.09.2012r – Festiwal Życia odbędzie się w Krakowie, podczas którego występować będą między innymi: Mietek Szcześniak i TGD, Arka Noego, Ron Kenoly i inni. W czasie festiwalu dla dzieci również będą prowadzone zajęcia. Więcej informacji na temat co w programie Festiwalu i jak się zarejestrować, można znaleźć na stronach internetowych: www.festiwalzycia.org 

  Strona internetowa – powstała zmodernizowana strona internetowa naszego zboru – www.betezda.org.pl serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania oraz zaangażowania się w jej redagowanie. W tej sprawie prosimy o kontakt z braćmi Pawłem Misiakiem i Romanem Durlakiem.

 

  Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin  14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

 

Podstawa prawna: Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP z dnia 20 lutego 1997 r. (Dz. U. Nr 41, poz. 254)

 

KONTO ZBORU: REGON:          NIP:                                 NABOŻEŃSTWA: KORESPONDENCJA: TEL / FAX:

PKO BP III O/SZCZECIN          811785157                       9552157589      Aula w SP nr37                    Skr. Poczt. 46                                                                                                      091 4640200

14 1020 4812 0000 0102 0047 4585                                                             ul. Rydla 6                            70-779 Szczecin

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś88
mod_vvisit_counterTen tydzień911
mod_vvisit_counterTen miesiąc15467
mod_vvisit_counterWszystkie975236
Teraz: 7 gosci, 1 roboty online
Twój IP: 54.90.237.148