pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
03
października
2012

Informator Zboru ,,Betezda"

Krzy

INFORMATOR  ZBORU  „BETEZDA” W SZCZECINIE

 Październik 2012r.Dlaczego spotykamy się razem ?

-  Aby oddawać chwałę Bogu, który jest godzien jako Stwórca, Zbawiciel i Pan naszego życia

-  Aby uwielbiać Boga, śpiewając Mu i grając

-  Aby wzrastać w wierze, słuchając Słowa Bożego

-  Aby w modlitwie powierzać Bogu nasze troski i składać Mu dziękczynienie

-  Aby budować się wzajemnie i wspierać w oczekiwaniu na powtórne przyjście

Jezusa Chrystusa i pochwycenie Kościoła.

UCHWYĆ MOMENT– List do Efezjan 5:8-21

 Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, wykorzystując czas, gdyż dni są złe. —Efezjan 5:15-16

 

Moja żona Martie dobrze się zna na zakupach. Gdy kupuje żywność, czyta wszystkie naklejki ze składnikami i szuka najlepszych okazji patrząc na cenę za kilogram. Jej najlepszą sztuczką jednak jest wyszukiwanie produktów według terminu ważności. Nie bierze pierwszego z brzegu pojemnika z mlekiem, lecz wybiera ten, którego termin ważności upływa najpóźniej. W ten sposób przynosi do domu najświeższe mleko, jakie było w sklepie.

 

W pewnym sensie nasze życie również ma wyznaczony „termin ważności”. Nie znamy jednak dokładnej daty kiedy nasze serce przestanie bić, ani kiedy wydamy ostatnie tchnienie. Mając tę świadomość, czyż nie powinniśmy bardziej się starać uchwycić moment, który został nam dany? „Chwytanie momentu” oznacza, że będziemy mocniej kochać, szybciej przebaczać, uważniej słuchać i pozytywniej mówić.

Apostoł Paweł radzi: „Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, wykorzystując czas, gdyż dni są złe” (Efezjan 5:15-16). Uczy nas również, abyśmy postępowali „jako dzieci światłości” i dochodzili „tego, co jest miłe Panu” (w. 8-10).

Ponieważ nikt z nas nie zna swojej „daty ważności”, powinniśmy szukać okazji by rozświecać nasz świat miłością Chrystusa!

Panie okaż mi dziś swoją łaskę,
Abym mógł podążać prostą acz wąską drogą,
By czynić cokolwiek Twój wzrok wskaże,
To co jest dobre i doskonałe, sprawiedliwe i prawe.

 Przeżywaj każdy dzień tak, jakby był ostatni.

 

K O M U N I K A T Y     I     O G Ł O S Z E N I A

Nabożeństwa:

Niedziela godz. 1000

 

Spotkania grup domowych . Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.

 

03.10.2012r.(środa) - zborowy dzień postu i modlitwy. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Módlmy się w sprawie działki pod budowę naszego własnego obiektu oraz o przebudzenie, pamiętając, że ludzie są najważniejsi. Dziękczynienie za wszystkie służby działające w naszym zborze, za pracę i zaopatrzenie dla Elżbiety Kraśnikow, za wspaniałe wakacje naszych dzieci, za pomyślne wyniki badań Kasi Kowalińskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o niezbawionych, chorych i potrzebujących. Nelly Ciżek, Krystyna Palus, Janusz Wasielewski, Marianna Kędra, Janina i Romuald Zabłoccy - zdrowie, Trevor Jackson – pociecha po stracie żony, Nikola Kalbarczyk – powrót do zdrowia po operacji oraz jej tato, tato Basi Żurowicz – zbawienie i zdrowie, Basi siostra – zbawienie i rozwiązanie problemów życiowych, Krysia Brylowska – problemy z migotaniem serca oraz pociecha po odejściu męża,  seniorzy – zdrowie,  Agnieszka Karpis – praca magisterska, Arek Sawczyn – praca licencjacka, Karolina Kraśnikow –studia,  Kasia i Paweł Misiak – wytrwałość i siły do nowych wyzwań, Grażyna i Michał Misiak – praca zawodowa i plany na przyszłość, Roman Durlak – renta, Małgosia Adamska – praca i plany na przyszłość, Mirka Orzechowska – nadchodzące badania, Agata – operacja głowy, Małgorzata Nowacka – problemy finansowe. Pamiętajmy również o rozpoczętym  roku szkolnym, módlmy się o nauczycieli, nasze dzieci i wnuki. Przynośmy Bogu, z dziękczynieniem, służbę Szkółki Niedzielnej oraz planowaną na ten rok Gwiazdkową Niespodziankę.  Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: Diane i Dennis Holcomb – adaptacja w Warszawie i ich służba w WST, Roy i Monah Scarsbrook – adaptacja na nowym miejscu w Anglii, Ewa i Marek Kaczmarczykowie –  służba w zborze w Policach, Walentyna i Eugeniusz Pawłowscy – wytrwałość w trudach życia, Katarzyna i Marek Skibiccy – służba wśród więźniów, Adam Pyra – praca misyjna w Indiach.

 

07.10.2012r.(niedziela) – nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską.

14.10.2012r.(niedziela) - Święto Dziękczynienia - Jak to jest naszym zwyczajem w czasie Święta Dziękczynienia będziemy wspólnie razem budować się osobistymi przeżyciami z Bogiem oraz będziemy mieli społeczność stołu. Wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w naszym zborowym święcie i do przygotowania potraw duchowych i cielesnych.

28.10.2012r.(niedziela) – po raz drugi będziemy mieli przyjemność gościć pastora Sieghard’a Kruschke ze zboru Chrześcijan Baptystów w Prenzlau. 

Strona internetowa – powstała zmodernizowana strona internetowa naszego zboru – www.betezda.org.pl serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania oraz zaangażowania się w jej redagowanie. W tej sprawie prosimy o kontakt z braćmi Pawłem Misiakiem i Romanem Durlakiem.

Urodziny w październiku obchodzą:

05.10. – Karolina Kraśnikow - Stolarz

07.10. – Wacława Wasielewska

10.10. – Artur Żurowicz

13.10. – Paweł Misiak

17.10 – Małgorzata Nowacka

18.10. – Kamil Robaczewski

 

„ Nie bój się , bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej”. Izajasza 41:10


 Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin  14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

 

Podstawa prawna: Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP z dnia 20 lutego 1997 r. (Dz. U. Nr 41, poz. 254)

 

KONTO ZBORU: REGON:          NIP:                                 NABOŻEŃSTWA: KORESPONDENCJA: TEL / FAX:

PKO BP III O/SZCZECIN          811785157                       9552157589      Aula w SP nr37                    Skr. Poczt. 46                                                                                                      091 4640200

14 1020 4812 0000 0102 0047 4585                                                             ul. Rydla 6                            70-779 Szczecin

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś84
mod_vvisit_counterTen tydzień907
mod_vvisit_counterTen miesiąc15463
mod_vvisit_counterWszystkie975232
Teraz: 4 gosci, 4 roboty online
Twój IP: 54.90.237.148