pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
02
sierpnia
2013

Informator Zboru ,,Betezda"

Krzy

INFORMATOR  ZBORU  „BETEZDA” W SZCZECINIE

 

Sierpień 2013r.

 

 

                                               Kręta droga

  1. (1) Pieśń pielgrzymek. Oczy moje wznoszę ku górom: Skąd nadejdzie mi pomoc? (2) Pomoc moja jest od Pana, Który uczynił niebo i ziemię. (3) Niechaj nie da się potknąć twej nodze, Niech nie drzemie stróż twój. (4) Oto nie drzemie ani nie zasypia stróż(5) Pan stróżem twoim, Pan cieniem twoim po prawicy twojej. (6) Słońce nie będzie cię razić za dnia ani księżyc w nocy. (7) Pan strzec cię będzie od wszelkiego zła, Strzec będzie duszy twojej. (8) Pan strzec będzie wyjścia i wejścia twego, Teraz i na wieki.(Ks. Psalmów 121:1-8, Biblia Warszawska)

John Piper w swojej książce p.t. A Sweet and Bitter Providence wypowiada się na temat Bożej opatrzności i prowadzenia: “Życie nie jest linią prostą wiodącą od błogosławieństwa do błogosławieństwa, a potem do nieba. Przypomina ono krętą i kłopotliwą drogę… Bóg nie pojawia się tylko w kłopotach, które rozwiązuje.

Planuje on całą trasę i wykorzystuje problemy, mając na względzie dalekosiężne cele dla naszego dobra i dla chwały Jezusa Chrystusa”. Żydzi wędrujący z Jerozolimy na coroczne święta (V Mojżeszowa 16:16) mieli świadomość, że Pan obmyśla ich drogę i kieruje nimi po krętej i trudnej ścieżce. Swoje przekonania wyrazili w Psalmie 121, będącym pieśnią pielgrzymów. Pytanie: „Skąd nadejdzie mi pomoc?” nie wyrażało ich wątpliwości, lecz było potwierdzeniem, że Pan nad wszystkim panuje (w. 1-2). W przeciwieństwie do stróżów, którzy czasami drzemali, lub boga Baala, którego trzeba było niekiedy budzić z otępienia (I Królewska18:57), Bóg jest w pełni czujny i troszczy się o drogę swojego ludu, zaspokajając wszelkie jego potrzeby (w. 3-4). Ten, który wybawiał Izraela, będzie również pomagał, chronił i towarzyszył wszystkim swoim dzieciom.

Życie jest krętą drogą, pełną nieznanych zagrożeń i kłopotów. Możemy być jednak pewni, że Bóg zapewni nam opiekę, bezpieczeństwo i wsparcie.

Kłopoty są niewiadomą; Boża opatrzność jest pewna.

 

                                                K O M U N I K A T Y     I     O G Ł O S Z E N I A      

 

Nabożeństwa:

       Niedziela godz. 1000   

     

Spotkania grup domowych .  Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.

 28.07.2013r.(niedziela) – w tym dniu urodziła się Grażynie i Michałowi Misiak córka Berenika. Dziękując Bogu za dar życia gratulujemy rodzicom i życzymy im Bożego błogosławieństwa w wychowaniu Bereniki.

 

07.08.2013r.(środa) - zborowy dzień postu i modlitwy, zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Módlmy się w sprawie naszego własnego obiektu oraz o przebudzenie, pamiętając, że ludzie są najważniejsi. Dziękczynienie za wszystkie służby działające w naszym zborze, za pracę i zaopatrzenie, za wakacje naszych dzieci, za chrzest Uli Zielińskiej. Radość z narodzin Bereniki Misiak i oczekiwania na dziecko w rodzinie Karoliny Kraśnikow. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i potrzebujących. Módlmy się o Nelly Ciżek, Krystyna Palus, Janusz Wasielewski, Marianna Kędra, Janina Zabłocka, Romuald Zabłocki, Kasia Kowalińska - zdrowie, rodzina Eli Kraśnikow  – pociecha po stracie męża i taty, Nikola Kalbarczyk – zdrowie oraz jej tato, tato Basi Żurowicz – zbawienie i zdrowie, siostra Basi – zbawienie i rozwiązanie problemów życiowych, Krysia Brylowska – problemy z migotaniem serca oraz rozwiązanie problemów rodzinnych,  Agnieszka Karpis – dziękczynienie z powodu ukończenia studiów, Arek Sawczyn i Karolina Kraśnikow – studia, Monika Pawlicka – mądrość w wychowaniu Tomka, zbawienie rodziny i swoje własne mieszkanie, Małgorzata Nowacka – problemy finansowe, Henryk Orzechowski – praca i zabezpieczenie finansowe, Paweł i Kasia – bezpieczeństwo finansowe, Kuba Nowosad – nowe wyzwania w pracy. Z dziękczynieniem módlmy się o planowane wydarzenia w naszym zborze: koncert ewangelizacyjny Helen Yousaf we wrześniu, kolejną edycję Spotkania w Małżeństwie w listopadzie, Gwiazdkową Niespodziankę – 7 sierpień jest ogólnoświatowym dniem postu i modlitwy o Gwiazdkową Niespodziankę.  Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: Diane i Dennis Holcomb –  ich pobyt w USA i ponowny,  szybki przyjazd do Polski, Roy i Monah Scarsbrook – służba w nowym miejscu w Anglii, Ewa i Marek Kaczmarczykowie – służba w zborze w Policach, Walentyna Pawłowska – pociecha po odejściu do wieczności Eugeniusza, Katarzyna i Marek Skibiccy – służba wśród więźniów, Adam Pyra – praca misyjna w Indiach, Magdalena i Jacek Duda – praca misyjna w Macedonii. Módlmy się razem z naszym całym kościołem o pracę misyjną i zakładanie nowych zborów – www.kz.pl/2013/07/za-tych-co-nie-slysza/

 

11.08.2013r. (niedziela) – nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską.

 

6 – 7.09.2013r. – Konferencja Kobiet „Shine”, organizowana przez zbór naszego kościoła Hosanna, odbędzie się w Częstochowie. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.hosanna.com.pl

 Strona internetowa –  www.betezda.org.pl

 

 

      Urodziny w sierpniu obchodzą:

     

        09.08. – Krystyna Palus

        16.08. – Weronika Komassa

        20.08. – Jadwiga Szatkowska

        23.08. – Izabela Zabłocka

        30.08. – Nelly Ciżek                

 

„ Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem – moim jesteś. Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię. Bo ja, Pan, jestem twoim Bogiem”. Księga Izajasza 43:1-3

Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin  14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

 

Podstawa prawna: Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP z dnia 20 lutego 1997 r. (Dz. U. Nr 41, poz. 254)

 

KONTO ZBORU: REGON:          NIP:                                 NABOŻEŃSTWA: KORESPONDENCJA: TEL / FAX:

PKO BP III O/SZCZECIN          811785157                       9552157589      Aula w SP nr37                    Skr. Poczt. 46                                                                                                      091 4640200

14 1020 4812 0000 0102 0047 4585                                                         ul. Rydla 6                   70-779 Szczecin

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś110
mod_vvisit_counterTen tydzień933
mod_vvisit_counterTen miesiąc15489
mod_vvisit_counterWszystkie975258
Teraz: 28 gosci online
Twój IP: 54.90.237.148