pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
03
października
2014

Informator Zboru ,,Betezda"

Krzy INFORMATOR ZBORU „BETEZDA” W SZCZECINIE

PAŹDZIERNIK 2014r.

Siła obrzędu

I Koryntian 11, 23-34

„Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie. Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije. Dlatego jest między wami wielu chorych i słabych, a niemało zasnęło. Bo gdybyśmy sami siebie osądzali, nie podlegalibyśmy sądowi. Gdy zaś jesteśmy sądzeni przez Pana, znaczy to, że nas wychowuje, abyśmy wraz ze światem nie zostali potępieni. A tak, bracia moi, gdy się schodzicie, aby jeść, czekajcie jedni na drugich. Jeśli kto głodny, niech je w domu, abyście się na sąd nie schodzili. A zarządzenie co do pozostałych spraw wydam, gdy przyjdę.

Gdy się wychowywałam, w moim domu obowiązywała zasada, że nie wolno nam iść spać w gniewie (Efezjan 4:26) Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! Wszystkie nasze walki i nieporozumienia trzeba było rozwiązać przed pójściem do łóżka. Regułą towarzyszącą był rytuał przed snem: mama i tata mówili do mojego brata i do mnie: Dobranoc. Kochamy cię!”. Każde z nas odpowiadało: „Dobranoc. Ja też was kocham”.

Ostatnio na nowo odkryłam wartość naszego rodzinnego obrzędu. Gdy moja mama leżała na szpitalnym łóżku umierając na raka płuc, coraz mniej reagowała na otoczenie. Każdego wieczoru, gdy odchodziłam od jej łóżka, mówiłam: „Kocham cię mamo”. Chociaż nie mogła wiele mówić, odpowiadała: „Ja też cię kocham”. Gdy dorastałam, nie miałam pojęcia jak wielkim darem stanie się dla mnie ten zwyczaj wiele lat później.

Czas i powtarzanie mogą okraść nasze obrzędy ze znaczenia. Niektóre z nich przypominają nam jednak o ważnych duchowych prawdach. Chrześcijanie pierwszego wieku dopuszczali się nadużyć przy obchodzeniu wieczerzy Pańskiej. Apostoł Paweł nie kazał im jednak zaprzestać jej świętowania. Powiedział natomiast: „Ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie” (I Koryntian 11:26).
Zamiast rezygnować z obrzędu, być może powinniśmy odświeżyć jego znaczenie.

Każdy obrzęd może utracić znaczenie; nie znaczy to jednak, że nie ma sensu.

 

KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA

 • 28.09.2014r. o godzinie 21:45 odeszła do wieczności, w wieku 85 lat, siostra Marianna Kędra. Pogrzeb odbył się w piątek (03.10.2014r.), o godzinie 10:00, na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
 • Nabożeństwa: Niedziela godz. 10.00
 • Spotkania grup domowych: Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.
 • 08.10.2014r. (środa) - zborowy dzień postu i modlitwy, zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Módlmy się w sprawie naszego własnego obiektu oraz o przebudzenie, pamiętając, że ludzie są najważniejsi. Dziękczynienie za Zbawiciela, za gości, którzy nas odwiedzili, za wszystkie służby działające w naszym zborze, za pracę i zaopatrzenie, za możliwości i wyzwania, za błogosławieństwo poczęcia nowego życia w małżeństwach Nowosadów i Żurowiczów, za wnuczkę Gosi i Krzysia Gąsiorowskich, za pracę Agnieszki Karpis, za wysłuchane modlitwy. Módlmy się o pokój i pojednanie w konflikcie Rosyjsko–Ukraińskim, o pokój dla Izraela, o prześladowanych chrześcijan, o niezbawione osoby w naszych rodzinach, o potrzeby zdrowotne: Romuald i Janina Zabłoccy, Krystyna Palus, Janusz Wasielewski, Elżbieta Matysiak, Kasia Kowalińska, Genowefa Schmidt, Jadwiga Durlak, Agnieszka Karpis, Nelly Ciżek, Adam – krewny Krysi Palus – zdrowie po operacji. Módlmy się również o potrzeby: Agnieszka Kania i jej najbliższa rodzina – pocieszenie po śmierci Marianny Kędry, Krystyna Brylowska zdrowie i pocieszenie po śmierci siostry oraz wytrwałość i błogosławieństwo w opiece nad mamą, Ania Brosędzka – Boże prowadzenie w opiece nad rodziną oraz zdrowie mamy, Orzechowscy – zdrowie mamy Mirki oraz Boża moc w opiece nad chorą mamą, Basia Żurowicz i Agnieszka Nowosad – szczęśliwe rozwiązanie ciąży, Monika Pawlicka – mądrość w wychowaniu Tomka, zbawienie rodziny i swoje własne mieszkanie,  Henryk Orzechowski – praca oraz zabezpieczenie finansowe, Paweł i Kasia Misiak – bezpieczeństwo finansowe, Gosia i Jacek Nowaccy – rozwiązanie problemów finansowych, Beata i Rafał Galenkiewicz – wspólny pobyt w Norwegii, Kamil Robaczewski – powrót do pracy na morzu (14.10). Módlmy się o kolejny zbliżający się weekend Spotkania w Małżeństwie, za naszymi przyjaciółmi: szczeciński obóz Gedeonitów, działalność ChSA, Diane i Dennis Holcomb –  ich pobyt w USA i możliwie szybki przyjazd do Polski, Roy i Monah Scarsbrook – służba w nowym miejscu w Anglii i pomoc zborowi w Radomiu, Ewa i Marek Kaczmarczyk – służba w zborze w Policach oraz bycie rodzicami dla 2-letniego Wojtusia, Katarzyna i Marek Skibiccy – służba wśród więźniów, Adam Pyra – praca misyjna w Indiach, Magdalena i Jacek Duda – praca misyjna w Macedonii.

 • 11.10.2014r. (sobota) - Zbór w Gryfinie przy ulicy Pionierów 9 serdecznie zaprasza na Sobotę Zborową. Wykłady prowadzić będą goście z Francji Paul i Jacqline LaCroix. Rozpoczęcie o godzinie 11:00, zakończenie około 15:00.
 • 12.10.2014r. (niedziela) - nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską.
 • 12.10.2014r. (niedziela) - godz. 15:00 - V Bieg Ekumeniczny - „Biegnij dla drugiego” - Gdzie? Las Arkoński. Start przy wejściu na kąpielisko. Po biegu, jeżeli aura pozwoli, wspólne ognisko. Kiełbaski i smakołyki prosimy wziąć ze sobą. Zapisy przed biegiem od godz.
 • 26.10.2014r. (niedziela) - Święto Dziękczynienia - Jak to jest naszym zwyczajem w czasie Święta Dziękczynienia będziemy wspólnie razem budować się osobistymi przeżyciami z Bogiem oraz będziemy mieli społeczność stołu. Wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w naszym zborowym święcie i do przygotowania potraw duchowych i cielesnych.
 • Strona internetowa „Spotkania w Małżeństwie”: www.swm.org.pl
 • Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin 14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. Przy rozliczeniu PIT-ów w rubryce adres zboru należy wpisać: ul. Rydla 6, 70-783 Szczecin.

 

Urodziny w październiku obchodzą:

05.10 - Karolina Kraśnikow-Stolarz

07.10 - Wacława Wasilewska

10.10 - Artur Żurowicz

13.10 - Paweł Misiak

17.10 - Małgorzata Nowacka

18.10 - Kamil Robaczewski

Niech wspomaga mnie Twoja ręka, bo wybrałem Twoje Nakazy! Pragnę Twojego wybawienia, Panie, Twoje Prawo jest dla mnie rozkoszą”. Psalm 119, 173-174

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś116
mod_vvisit_counterTen tydzień3305
mod_vvisit_counterTen miesiąc16426
mod_vvisit_counterWszystkie997634
Teraz: 62 gosci, 1 roboty online
Twój IP: 50.19.34.255