pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
01
marca
2016

Informator Zboru ,,Betezda"

Krzy INFORMATOR ZBORU „BETEZDA” W SZCZECINIE

MARZEC 2016r.

 

Prowadzeni przez Ducha Świętego

„Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy” (Gal 5:25). W tej bardzo prostej instrukcji apostoł Paweł mówi nam w prostych słowach, „Jeżeli Duch Święty mieszka w tobie, pozwól Mu na pełną kontrolę twojego życia. Wszyscy mamy być prowadzeni Duchem.”

Duch Święty został posłany, by być naszym stałym, nieomylnym przewodnikiem i On przebywa we wszystkich, którzy wyznają Chrystusa Panem i Zbawicielem. Duch chce naszych ciał, jako miejsca zamieszkania i chce panować w rezydencji naszych serc.

Większość chrześcijan nie ma problemu z akceptacją tego, że Duch Święty prowadzi nas do Jezusa i że stale działa w nas, w każdym momencie. Większość z nas wołała do Niego niezliczoną ilość razy o pociechę w czasie naszego kryzysu. Czcimy Ducha, głosimy o Nim i nauczamy o Jego darach i owocu. Modlimy się do Niego, szukamy Go, błagamy, by otworzył niebiosa i ożywił Jego kościół. Wielu chrześcijan doświadczyło prawdziwych manifestacji Ducha, ale wydaje mi się, że niewiele wiemy, co to znaczy chodzenie w Duchu.

Zrozumienie prawdy o chodzeniu w Duchu, mogłoby wyzwolić wielu z zamieszania, zmagań, stresu, niezdecydowania, nawet z pożądliwości ciała. Czym więc jest ta prawda? Paweł podsumował to wyraźnie: „Chodźmy też w Duchu” (Gal 5:25).

Chrześcijanin może chodzić tylko na dwa sposoby: w ciele, albo w Duchu.

Ciało ma swoją własną, upartą wolę; ono robi to, co chce, a potem prosi Boga, by te decyzje błogosławił. Ono wstaje i deklaruje, „Pan dał mi zdrowy rozum i potrafię dokonywać inteligentnych wyborów. Nie muszę czekać na Jego prowadzenie. Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają.”

Ale chodzenie w duchu jest czymś odwrotnym. Poddajemy naszą wolę Duchowi Świętemu i ufamy Jego cichemu głosowi, że poprowadzi nas we wszystkich sprawach. Naprawdę Duch Święty został posłany, by ustanowić całkowite rządy Chrystusa w naszym życiu. Biblia mówi nam, „Kroki dobrego człowieka są kierowane przez Pana” (Psalm 37:23). I to Duch wydaje polecenia. On pragnie prowadzić i kierować każdym naszym ruchem.

Dawid Wilkerson
 

DOPRAWDY BYLIŚMY JUŻ CAŁKOWICIE PEWNI TEGO, ŻE ŚMIERĆ NASZA JET POSTANOWIONA, BYŚMY NIE NA SOBIE SAMYCH POLEGALI, ALE NA BOGU, KTÓRY WZBUDZA UMARŁYCH.  2 Kor 1:9.

Pewność siebie jest pułapką i niebezpieczeństwem. Nie oznacza to, że nie powinniśmy pokładać ufności w darowanych nam przez Boga darach, zdolnościach i sile, czy też w doświadczeniach z przeszłości, do których możemy się odwołać. Ta ufność nie powinna prowadzić nas do przekonania, że możemy działać niezależnie od Boga lub lekceważyć to, że jest on naszą prawdziwą siłą. Bóg przez różne doświadczenia uczy nas tego, że nie mamy polegać na sobie, ale na Nim. Podstawą chrześcijańskiej wiary i życia jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Bóg wzbudził Pana Jezusa Chrystusa z martwych i ten Bóg jest naszym Bogiem i Ojcem. Jezus Chrystus jest naszym zmartwychwstałym Panem, który wstąpił do nieba. Musimy nauczyć się wykorzystywania prawdy o zmartwychwstaniu w każdym problemie i utrapieniu. Czyniąc tak zwracamy swój wzrok w kierunku Boga a to stanowi pierwszy krok aby znaleźć potrzebne nam pocieszenie, siłę, wytrwałość i zwycięstwo.

 
 

KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA

 • Nabożeństwa: Niedziela godz. 10.00
 • Spotkania grup domowych: Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.
 • 04-06.03.2016r. – kolejna edycja weekendowego Spotkania w Małżeństwie. Serdecznie prosimy o modlitwę, aby 25 małżeństw uczestników przeżyło odnowienie swoich małżeństw dzięki spotkaniu się ze sobą w Bożej obecności.
 • 04.03.2016r. - Światowy Dzień Modlitwy „Przyjmując dzieci, Mnie Przyjmujecie” – piątek godzina 17:00 – nabożeństwo w Wirydarzu Kościoła Świętej Trójcy, Szczecin, ul. Energetyków 8.
 • 09.03.2016r. (środa) - zborowy dzień postu i modlitwy, zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Módlmy się o przebudzenie, pamiętając, że ludzie są najważniejsi oraz w sprawie naszego własnego obiektu. Dziękczynienie za Zbawiciela, za przemianę życia, za zaopatrzenie, za możliwości i wyzwania, za wysłuchane modlitwy, za możliwość planowania, za dar nowego życia, za uzdrowienie Elisabeth Schulz, Ania Szymczuk, za pomyślną operację Artura Żurowicza i Estery Nowosad, za pracę – Ula Zielińska, za nasze siostry. Módlmy się o przywódców naszego kraju, o pokój i pojednanie w konflikcie Rosyjsko–Ukraińskim oraz o Bożą ochronę dla chrześcijan we wschodniej Ukrainie, o pokój dla Izraela, o prześladowanych chrześcijan, o problemy migracyjne, o niezbawione osoby w naszych rodzinach, o potrzeby zdrowotne: zdrowie naszych dzieci, Wiktor Misiak, Estera Nowosad, Nelly Ciżek, Romuald i Janina Zabłoccy, Krystyna Palus, Janusz i Wanda Wasielewscy, Elżbieta Matysiak, Genowefa Schmidt, Roman Durlak, Danuta Barwina, Krystyna Brylowska, Adam – krewny Krysi Palus. Módlmy się o potrzeby: Ania Brosędzka – Bożą pomoc w opiece nad rodziną oraz zdrowie mamy i taty, Orzechowscy – zdrowie mamy Mirki oraz Boże prowadzenie i pracę, Artur Żurowicz – Boże prowadzenie w pracy i szybki powrót do zdrowia, Basia Żurowicz –zdrowie dziewczynek, Monika Pawlicka – zbawienie rodziny i plany na przyszłość, Basia Chojnacka – Boże pocieszenie po śmierci męża, Paweł i Kasia Misiak – bezpieczeństwo finansowe, Beata i Rafał Galenkiewicz – praca w Polsce, Kamil Robaczewski – praca na morzu i zdrowie, Spotkanie w Małżeństwie – kolejny weekend. Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: szczeciński obóz Gedeonitów, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie – plany na przyszłość – przedstawienie Mark Drama, Diane i Dennis Holcomb –  problemy rodzinne i decyzja o pozostaniu w USA, Roy i Monah Scarsbrook – dziękczynienie za Boże prowadzenie w przeprowadzce, Ewa i Marek Kaczmarczyk – służba w zborze w Policach, Akcja Humanitarna Życie o. Szczecin, Katarzyna i Marek Skibiccy – służba wśród więźniów, Zbór w Prenzlau – znalezienie nowego pastora i zdrowie Siegharda Kruschke - udar, Magdalena i Jacek Duda – praca misyjna w Macedonii.

 • 13.03.2016r. (niedziela) - nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską oraz modlitwą o powołania do służby.
 • 20.03.2016r. (niedziela) - Podczas nabożeństwa kazanie wygłosi brat Daniel Kowaliński, pastor zboru w Kamieniu Pomorskim.
 • 28.03.2016r. (niedziela) - zmiana czasu na letni. Śpimy jedną godzinę krócej.
 • Rodzicielstwo Dające Życie - 7 tygodniowy kurs dla rodziców i dziadków prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska
 • Małżeństwo Związek na Całe Życie - 12 tygodniowy kurs dla małżeństw prowadzony w małych grupach jak też i drogą video-konferencji przez internet. Kurs oparty jest na Bożych wskazówkach. Bóg chce by nasze małżeństwa zawarte na fundamencie przymierza rozkwitły i wydawały owoce. Więcej informacji u Kasi Kowalińskiej lub na stronie internetowej – www.2equal1.com/polska
 • Strona internetowa „Spotkania w Małżeństwie”: www.swm.org.pl, kolejny weekend SwM odbędzie się w dniach 06-08.11.2015r. w Mikorzynie k. Konina.
 • Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin 14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. Przy rozliczeniu PIT-ów w rubryce adres zboru należy wpisać: ul. Rydla 6, 70-783 Szczecin.

 

Urodziny w marcu obchodzą:

01.03 - Jadwiga Durlak

13.03 - Agnieszka Karpis

23.03 - Agnieszka Nowosad

„Jedynie w Bogu jest uciszenie duszy mojej, bo w  nim pokładam nadzieję moją” Psalm 62,6

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś118
mod_vvisit_counterTen tydzień3307
mod_vvisit_counterTen miesiąc16428
mod_vvisit_counterWszystkie997636
Teraz: 64 gosci, 1 roboty online
Twój IP: 50.19.34.255