pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
07
marca
2017

Informator Zboru ,,Betezda"

Krzy INFORMATOR ZBORU „BETEZDA” W SZCZECINIE

MARZEC 2017r.

Bóg jest zatroskany

Szatan ma strategię, żeby oszukać wierzących, aby zwątpili w Bożą wierność w odpowiadaniu na modlitwy. On chce, żebyśmy wierzyli, że Bóg zamknął Swoje uszy na nasze wołanie i pozostawił nas, żebyśmy sami sobie radzili.

Wielka tragedia w dzisiejszym kościele polega na tym, że tak niewielu wierzy w moc i skuteczność modlitwy. Nie mając na myśli bluźnierstwa, tak wiele dzieci Bożych narzeka, "Modlę się, ale nie otrzymuję odpowiedzi. Modliłem się szczerze przez długi czas bez żadnych rezultatów. Chcę tylko widzieć jakiś mały dowód, że Bóg zmienia rzeczy. Jak długo muszę czekać?" Ci wierzący już więcej nie przebywają w swojej komorze modlitwy, bo są przekonani, że ich prośby zanoszone w modlitwie są gdzieś zapomniane przed Jego tronem. Inni są przekonani, że tylko "duchowi olbrzymowie" mogą przenieść swoje modlitwy do Boga.

Z całą szczerością, wielu świętych Bożych zmaga się z wątpliwościami: "Jeżeli Boże ucho jest otwarte na moje szczere modlitwy, to dlaczego mam tak mało dowodów na Jego odpowiedzi?" Czy modliłeś się o coś przez długi czas i nie otrzymałeś odpowiedzi? Czy minęły nawet lata, a ty nadal czekasz, masz nadzieje... ale zastanawiasz się?

Uważajmy, żeby nie oskarżać Boga o to, że jest leniwy, że nie jest zainteresowany naszymi potrzebami i prośbami, tak jak to robił Job. Job narzekał, " Krzyczę do ciebie, lecz mi nie odpowiadasz; stoję, lecz Ty nie zważasz na mnie" (Joba 30:20).Wizja Bożej wierności była u Joba zaciemniona przez obecne trudności i doszło do tego, że oskarżał Boga, że zapomniał o nim.

Już czas, żeby chrześcijanie szczerze popatrzyli na powody dlaczego ich modlitwy są bez odpowiedzi. Możemy być winni oskarżania Boga o zaniedbanie, kiedy cały czas odpowiedzialne za to jest nasze zachowanie.

" Miej nadzieję w Panu i strzeż drogi jego, A On cię wywyższy, abyś odziedziczył ziemię" (Psalm 37:34)

Dawid Wilkerson

 

KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA

 • Nabożeństwa: Niedziela godz. 10.00
 • Spotkania grup domowych: Obecnie odbywają się spotkania trzech grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.
 • 01.01 – 25.05.2017r. – dwa razy w tygodniu, w niedzielę i podczas spotkania grup domowych będziemy modlić się o zbory naszego kościoła, z naszego okręgu.
  2.03 – czwartek - Leszno – Kamil Hałambiec
  5.03 – niedziela - Nowa Sól – Jan Mackiewicz
  9.03 – czwartek - Nowa Sól 2 – Jerzy Łazarczyk
  12.03 – niedziela - Oborniki Wlkp. – Dariusz Dudziński
  16.03 – czwartek - Ostrów Wlkp. – Dariusz Spławski
  19.03 – niedziela - Piła – Aleksander Matwiejczuk
  23.03 – czwartek - Police – Marek Kaczmarczyk
  26.03 – niedziela - Poznań - Piotr Wisełka
  30.03 – czwartek - Pyrzyce - Bolesław Warsza
 • 05.03.2017r. (niedziela) – niedzielne nabożeństwo o godzinie 16:00
 • 08.03.2017r. (środa) - zborowy dzień postu i modlitwy, zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Módlmy się o przebudzenie, pamiętając, że ludzie są najważniejsi oraz w sprawie naszego własnego obiektu. Dziękczynienie za Zbawiciela, za przemianę życia, za zaopatrzenie – Rafał Galankiewicz pracuje, za możliwości i wyzwania, za wysłuchane modlitwy – Kasi Kowlińskiej dobre wyniki. Módlmy się o przywódców naszego kościoła, naszego kraju, o pokój i pojednanie w konflikcie Rosyjsko–Ukraińskim oraz o Bożą ochronę dla chrześcijan we wschodniej Ukrainie, o naszych braci z Ukrainy, o pokój dla Izraela, o prześladowanych chrześcijan, o problemy migracyjne, o niezbawione osoby w naszych rodzinach. Potrzeby zdrowotne: Romuald i Janina Zabłoccy, Krystyna Palus, Elżbieta Matysiak, Genowefa Schmidt, Danuta Barwina, Krystyna Brylowska, Wanda Wasielewska, Basia Chojnacka, mama Uli Zielińskiej, Ania znajoma Żurowiczów – uzdrowienie z raka, Amy Lo – zdrowie Amelki, zdrowie naszych dzieci.  Módlmy się o pozostałe potrzeby: praca – Kamil Robaczewski – poszukiwanie pracy, Beata Galenkiewicz – Boże prowadzenie w sprawie pracy i zakończenie studiów, Ula Zielińska – komunikacja w pracy, Artur Żurowicz – Boże prowadzenie w pracy, A. Karpis - praca, Monika Pawlicka. – zbawienie rodziny i plany na przyszłość. Boże pocieszenie dla rodziny Nowosadów po odejściu do wieczności Kuby babci – Barbary Nowosad, pocieszenie dla naszych wdów: K. Palus, G. Schmidt, J. Szatkowska, K. Brylowska, E. Kraśnikow, B. Chojnacka, W. Wasielewska; pocieszenie dla Żanety z Polic po śmierci siostry. Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: szczeciński obóz Gedeonitów, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie, Diane i Dennis Holcomb – służba pastorska i opieka nad mamą Dennis’a,  Ewa i Marek Kaczmarczyk – służba w zborze w Policach, Akcja Humanitarna Życie o. Szczecin, Katarzyna i Marek Skibiccy – służba wśród więźniów, zdrowie Siegharda Kruschke - udar, Magdalena i Jacek Duda – praca misyjna w Macedonii, nowy projekt chrześcijańskiej szkoły podstawowej Jozue.

 • 12.03.2017r. (niedziela) - nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską, modlitwa o powołania do służby w Kościele, po nabożeństwie spotkanie członkowskie.

 • 16.03.2017r. (czwartek) - o godz. 18:30, koncert Roberta Kasprowicza „Wszyscy Potrzebują Miłości…” odbędzie się w zborze „Betania”, ul. Wawrzyniaka 7
 • 17-19.03.2017r. (czwartek) - kolejny weekend Spotkanie w Małżeństwie odbędzie się w Barlinku. Organizatorzy proszą o modlitwę, aby był to błogosławiony czas dla małżeństw uczestniczących w weekendzie.
 • XX Kongres Kościoła Zielonoświątkowego – kolejne dwa turnusy Kongresu KZ – „Odpocznienie w Chrystusie” (Hebr. 4) – odbędą się w Świnoujściu w Ośrodku „Graal”, w terminach: I Turnus 25.06-01.07.2017r., II Turnus 02-08.07.2017r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej: www.kongres.kz.pl
 • Rozliczenie podatku – w przypadku gdyby ktoś chciał przekazać 1% z podatku na organizację pożytku publicznego to podajemy organizację działającą w ramach naszego kościoła: Teen Challenge Polska – Chrześcijańska Misja Społeczna; KRS 0000152376
 • Rodzicielstwo Dające Życie - 7 tygodniowy kurs dla rodziców i dziadków prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska
 • Małżeństwo Związek na Całe Życie - 12 tygodniowy kurs dla małżeństw prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet. - www.2equal1.com/polska
 • Strona internetowa „Spotkania w Małżeństwie”: www.swm.org.pl, kolejny weekend SwM odbędzie się w dniach 17-19.03.2017r. w Barlinku. Serdecznie zapraszamy małżeństwa.
 • Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin 14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. Przy rozliczeniu PIT-ów w rubryce adres zboru należy wpisać: ul. Rydla 6, 70-783 Szczecin.

 

Urodziny w marcu obchodzą:

01.03 - Jadwiga Durlak

13.03 - Agnieszka Karpis

23.03 - Agnieszka Nowosad

Błogosławiony ten, którego pomocą jest Bóg Jakuba, którego nadzieja jest w Panu, Bogu jego”. Psalm 146, 5

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś100
mod_vvisit_counterTen tydzień3289
mod_vvisit_counterTen miesiąc16410
mod_vvisit_counterWszystkie997618
Teraz: 48 gosci online
Twój IP: 50.19.34.255