pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
02
lipca
2017

Informator zboru "Betezda"

INFORMATOR ZBORU „BETEZDA” W SZCZECINIE
 
LIPIEC 2017r.
 
ZACHĘTA Z JEGO SŁOWA
 
KrzyZachęcam byście poświęcili czas i przeczytali te mocne słowa z Psalmu 142 i 143 by wzmocnić swoją wiarę. Kiedy to czytałem, zastanawiałem się, co przeżywał Dawid, kiedy powiedział, „Gdy duch mój omdlewa we mnie, Ty znasz ścieżkę moją” (Ps. 142:4). Powtarza to w Psalmie 143:4 „Omdlewa we mnie duch mój, Trwoży się we mnie serce moje”. Dawid jakby mówi do Boga, „Tonę w moim problemie, jestem atakowany przez wrogów. To mnie poniża.” Wołał do Pana, „Słuchaj uważnie błagania mego, Bom bardzo udręczony,. . . Wywiedź mnie z więzienia” (Ps. 142:7-8). Kochani, te słowa są napisane dla nas, by nas pouczyć. To jest zachęta dla wszystkich Bożych ludzi, którzy są przytłoczeni kłopotami i utrapieniami.
 
Prawdą jest, że większość z nas żyje w świecie, gdzie życie może być czasami absolutnie przytłaczające. Tak, jak Dawid, napotykamy powodzie kłopotów; jesteśmy utrapieni nawet w naszej sprawiedliwości. To właśnie w takich chwilach uczymy się szukać Boga i wołać do Niego w naszym bólu. Dawid powiedział, „Wylewam przed nim moją prośbę I o niedoli mojej jemu opowiadam” (Ps. 142:3). „Usłysz błaganie moje! Przez wierność swoją wysłuchaj mnie” (Ps. 143:1). Czy nawet teraz jesteś przygnieciony okolicznościami w twoim życiu? Zrób to, co Dawid: „Wyciągam ręce do ciebie; Dusza moja pragnie ciebie jak zeschła ziemia” (Ps.143:6).Bądź dobrej myśli. Bóg ma wszystko pod kontrolą! On zaspokoi twoją potrzebę we właściwym czasie.
Dawid Wilkerson
 
PO CO ŻYĆ ?
 
Dziś od rana przenika mnie apostolskie wyznanie na temat sensu życia w ciele. Normalnie chrześcijanin chciałby stąd odejść i być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze [Fl 1,23]. Życie w ciele, w oddaleniu od Pana Jezusa, a w otoczeniu bezbożnego świata, z chwilą nowego narodzenia przestało być atrakcją samą w sobie. Jeśli już żyć w ciele, to dla owocnej pracy [Flp 1,22].
 
Słowo Boże ma tu oczywiście na myśli pracę dla Pana. Pracować na rzecz Królestwa Bożego można na różne sposoby; głosząc ewangelię, podając w imię Jezusa pomocną dłoń, okazując miłość ludziom odrzuconym, starając się o dobro bliźniego, rozmawiając, pisząc i śpiewając o Jezusie, wspierając dzieła Boże materialnie, angażując się w pracę fizyczną w zborze itd.
 
Przeciętny człowiek większość życia w ciele przeznacza na edukację, pracę zarobkową, rozrywkę, dorabianie się, poprawianie warunków życia, utrzymanie zdrowia, sport, hobby lub jakąś aktywność społeczną. Mało kto na co dzień myśli o tym, aby jak najwięcej czasu i sił przeznaczyć na pracę dla Pana. Gdy kończy się nam okres aktywności zawodowej pragniemy - jak najbardziej - dalej żyć, by wypoczywać i konsumować życiowy dorobek.
 
Jakże inny ogląd sprawy prezentuje natchniony Duchem Świętym apostoł Paweł. Jeśli już żyć w ciele, to dla owocnej pracy. Życie chrześcijanina w ciele tylko po to, aby zjadać kolejne kilogramy jedzenia, nie jest godne ewangelii Chrystusowej. Normalny chrześcijanin przez całe życie, aż po sam grób, jest Bożym pracownikiem. Z upływem czasu zmienia się oczywiście
charakter i stopień naszej aktywności w pracy dla Pana, ale nigdy w służbie Bożej nie przechodzimy na emeryturę. Gdy Bóg nie chce już dłużej używać w ciele na ziemi swojego pracownika, to zabiera go do Siebie. Dawid, gdy względem swego pokolenia spełnił służbę zgodną z Bożym planem, zasnął, został przyłączony do swych ojców [Dz 13,36].
 
Po co żyć? Po co zmagać się z wciąż na nowo wyłaniającymi się przeciwnościami losu? Tylko po to, żeby żyć dłużej? Nie. Jeśli już żyć w ciele, to dla owocnej pracy.
 
Marian Biernacki
 
K O M U N I K A T Y  I  O G Ł O S Z E N I A
 
  • Nabożeństwa: Niedziela godz. 10:00

  • Spotkania grup domowych: Obecnie odbywają się spotkania dwóch grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.

  • APOLOGETAChrześcijańska Księgarnia w Szczecinie przy Placu Żołnierza 1B, wejście od ulicy Tkackiej, została otworzona dzięki nakładom i staraniom Małgorzaty i Marka Wietlickich ze zboru „Betania” w Szczecinie. Księgarnia czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 16:00 – 19:00. Serdecznie jesteśmy zaproszeni, aby korzystać z usług księgarni w celu nabycia Pisma Świętego jak i innej literatury chrześcijańskiej.

  • 05.07.2017r. (środa) - zborowy dzień postu i modlitwy, zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Módlmy się o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Módlmy się o przebudzenie oraz w sprawie naszego własnego obiektu. Dziękczynienie za Zbawiciela, za przemianę życia, za życie z Nim w służbie innym, za możliwości i wyzwania, za wysłuchane modlitwy. Wdzięczność za służbę nauczania dzieci i rozpoczęte wakacje, za wspaniały weekend w Międzyzdrojach, za zwiastowanie Allana Hansena. Módlmy się o przywódcównaszego kościoła, naszego kraju, o pokój i pojednanie w konflikcie Rosyjsko–Ukraińskim oraz o Bożą ochronę dla chrześcijan we wschodniej Ukrainie, o naszych braci z Ukrainy, o pokój dla Izraela, o prześladowanych chrześcijan, o problemy migracyjne, o niezbawione osoby w naszych rodzinach. Módlmy się o nowe miejsce spotkań. Potrzeby zdrowotne: Henryk Orzechowski – udar i pobyt w szpitalu, Romuald i Janina Zabłoccy, Krystyna Palus, Elżbieta Matysiak, Ania Szymczuk, mama Oli Martinki – Boruch – uzdrowienie z ciężkiej choroby. Iza Zabłocka. Módlmy się o pozostałe potrzeby: praca – Agnieszka Karpis, Beata Galenkiewicz – Boże prowadzenie w sprawie pracy, Kasia Misiak – wyzwania w nowej pracy, Maciek Kieryk – praca, Artur Żurowicz, Kuba Nowosad – Boże prowadzenie w pracy, Monika Pawlicka. – zbawienie rodziny i zdrowy przebieg ciąży oraz plany na przyszłość. Boże pocieszenie dla Amy i Krzysztowa Wiśniewskich po śmierci Anielki, pocieszenie dla naszych wdów: K. Palus, G. Schmidt, J. Szatkowska, K. Brylowska, E. Kraśnikow, B. Chojnacka, W. Wasielewska. Módlmy się za pracę wśród studentów i młodzieży – Kornelia i Maciej Kierykowie, wakacyjne plany misyjne – sierpniową misję na naszych osiedlach, wrześniową konferencję młodzieżową. Módlmy się zanaszymi przyjaciółmi: szczeciński obóz Gedeonitów, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie,Diane i Dennis Holcomb – służba pastorska i problemy ich syna, Ewa i Marek Kaczmarczyk – służba w zborze w Policach, Akcja Humanitarna Życie o. Szczecin, Katarzyna i Marek Skibiccy – służba wśród więźniów, zdrowie Siegharda Kruschke - udar, Magdalena i Jacek Duda – praca misyjna w Macedonii.

  • 09.07.2017r. (niedziela) – nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską.

  • Rodzicielstwo Dające Życie - 7 tygodniowy kurs dla rodziców i dziadków prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska
  • Małżeństwo Związek na Całe Życie – 12 tygodniowy kurs dla małżeństw prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska
  • Strona internetowa „Spotkania w Małżeństwie”www.swm.org.pl, kolejne weekendy SwM odbędą się w Kwidzynie w dniach 20-22.10.2017r. i w Barlinku w dniach 24-26.11.2017r. Serdecznie zapraszamy małżeństwa.

  • Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin 14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.
Urodziny w lipcu obchodzą:
 
10.07. – Jakub Nowosad
14.07. – Anna Misiak
15.07. – Mirosława Orzechowska
21.07. – Katarzyna Kowalińska
26.07. – Monika Pawlicka-Bartos
 
„Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu, tyś moim”. Izajasz 43,1
Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś99
mod_vvisit_counterTen tydzień3288
mod_vvisit_counterTen miesiąc16409
mod_vvisit_counterWszystkie997617
Teraz: 47 gosci online
Twój IP: 50.19.34.255