pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
01
lipca
2018

Informator Zboru Betezda

Szczecin, Lipiec 2018Krzy

 
 
Zrób to teraz!
 

„Szybko szukaj zgody ze swoim przeciwnikiem”. Mt 5,25

W wersecie tym Jezus Chrystus sformułował bardzo ważną zasadę: „To co musisz zrobić, zrób teraz. Zrób to szybko. Jeżeli tego nie zrobisz, rozpocznie się nieunikniony proces: dopóki się nie rozliczysz co do grosza (Mt 5,26) w bólu, zmartwieniu i męczarni”. Prawa Boże są niezmienne, nie ma od nich ucieczki. Nauczanie Jezusa zawsze przenika w głąb naszego serca.
 


Oczekiwanie na to, że przeciwnik przyzna mi rację, jest czymś naturalnym. Ale Jezus mówi, że zapłacenie przeciwnikowi tego, co mu się należy, jest obowiązkiem nieuniknionym, o dalekosiężnych skutkach. Z punktu widzenia naszego Pana nie ma znaczenia, czy zostałem oszukany, czy też nie. Liczy się to, czy ja nie oszukuję innych. Czy egzekwuję własne prawa, czy spłacam to, co z punktu widzenia Jezusa Chrystusa jestem winien?

Zrób to szybko – już teraz poddaj się ocenie. W sprawach moralnych i duchowych musisz działać natychmiast. Jeżeli nie podejmiesz tego kroku, natychmiast rozpocznie się przeciwko tobie nieuniknione i nieodwracalne postępowanie. Bóg jest zdecydowany uczynić swoje dziecko czystym, białym jak śnieg; jeżeli zauważy jakiekolwiek nieposłuszeństwo wobec swego nauczania, pozwoli swojemu Duchowi na podjęcie każdego działania, które doprowadzi nas do posłuszeństwa. Sam fakt, że staramy się dowieść swojej racji, jest prawie zawsze wyraźną wskazówką naszego nieposłuszeństwa. Nic dziwnego, że Duch Święty stara się przekonać nas, abyśmy stale żyli w światłości (zobacz Jn 3,19-21).

„Szybko szukaj zgody ze swoim przeciwnikiem”. Czy w kontaktach z jakimś człowiekiem stało się coś, co wywołało w tobie złość? Szybko przyznaj się do tego i pojednaj się z Bogiem. I pojednaj się z tą osobą – uczyń to teraz!

Ku Tobie Boże mój 30.06

Fałszywe "ja"  nieustannie wymaga kochania

O ile niesłychane osiągnięcia oraz osobisty fałsz innych wydają się nam rażąco oczywiste to znacznie trudniej jest nam rozpoznać nasze własne kłamstwa. Niemniej, jest kilka godnych zaufania wskazówek, do których powinniśmy szczerze podejść.

Jedną z nich jest zajmowanie pozycji obronnej. To fałszywe Ja nieustannie wymaga kochania, potwierdzania, zauważania, słuchania i doceniania. Zorientujesz się, że nadmiernie zainwestowałeś w te potrzeby wtedy, gdy rozwściecza cię bądź rani, gdy ktoś nie zaspakaja tego u ciebie. Zawsze jesteś w pozycji obronnej, można tak powiedzieć, gotów by zauważyć, kto nie zwraca na ciebie uwagi w taki sposób, w jaki ty chcesz być zauważony. Owo nieustanne podenerwowanie wywołuje niekończący się wewnętrzny dialog, który rodzi gniew, rozżalenie i osądzanie.

Łatwo przewidzieć, że to fałszywe ja jest przewrażliwione, a małostkowość jest stałą wizytówką. Nasz „obiekt stałego rozdrażnienia” więcej mówi o nas, niż o kimś innym, JEŚLI, zwrócimy na to uwagę. Prawdziwym winowajcą jest to, że uciekamy się do obrony. Innych utrzymujemy odpowiedzialnymi za nasze oczekiwania po czym oskarżamy ich o to, że ich nie zaspokoili. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet gdyby spełnili te oczekiwania to mamy wewnętrzną ich listę na tyle długą, że z łatwością przeskoczymy do następnych punktów. „Co z tego, że to zrobiłeś, a co z tamtym?!” Z chwilą zjedzenia z niewłaściwego drzewa, zaczyna się gra oskarżeń i szybko obraca się w kipiące rozgoryczenie, które wydaje się w jakiś sposób usprawiedliwiać Kaina, który zabił Abla. Ten pyłek, który tak drażni mnie w życiu kogoś innego, niemal zawsze jest odpryskiem belki z mojego własnego oka. Wkrótce całe życie jest postrzegane przez okulary własnego krytycznego osądu.

To utrzymywanie naszych iluzji jest źródłem całej naszej zgryzoty. Powodem tego, że tak trudno nam przeżyć miłość jest to, że nałożyliśmy na nią tyle warunków. Ona musi wyglądać i zachowywać się w szczególny sposób, bądź nie jest to miłość, tak więc to, czego od miłości oczekuję może bardzo skutecznie uniemożliwiać przeżycie miłości. Jeśli miłość może być potwierdzona wyłącznie przez to, że spełnia moje oczekiwania to bardzo mocno manipuluję używając terminu „miłość”, jako swej głównej ulubionej broni. Tego rodzaju miłość nie usuwa strachu, lecz w rzeczywistości jeszcze go wzmacnia.

W 13 rozdziale 1 Listu do Koryntian wyliczone są atrybuty miłości, widoczne w Chrystusie, jak: Miłość nie zachowuje listy krzywd. O! Jak bardzo mogłoby się zmienić nasze życie, gdybyśmy żyli tylko w tej jednej rzeczywistości. Jakże zmieniło by się nasze postrzeganie Boga, gdybyśmy wierzyli w tą jedną cechę miłości, która, jak twierdzimy, jest Boża. Nagle nie byłoby miejsca na męki piekielne ponieważ nie byłoby listy złych czynów, które by je usprawiedliwiały. Myślę, że my osobiście potrzebujemy naszego piekła aby usprawiedliwić własny brak miłości i karać wszystkich za wszelkie zło, które pamiętamy, a listę przechowujemy. . .

K O M U N I K A T Y  I  O G Ł O S Z E N I A:

 • Nabożeństwa: Niedziela godz. 10:00

 • Spotkania grup domowych. Obecnie odbywają się spotkania dwóch grup domowych. Wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych spotkaniach.

 • UWAGA!!! Od września 2017r. nasze niedzielne nabożeństwa odbywają się o godzinie 10:00 w auli Centrum Kształcenia Sportowego (szkoła z basenem) ul. Rydla 49. Wejście głównym wejściem do szkoły. Aula znajduje się na pierwszym piętrze.

 • 06.07.2018r. (piątek) - zborowy dzień postu i modlitwy, zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. Uwaga!!! Ze względu na przerwę wakacyjną szkoła w lipcu jest nieczynna w tygodniu, dlatego też spotkania modlitewnego w tym miesiącu nie będzie.

 • Potrzeby modlitewne:
  Módlmy się o naszą służbę, tu gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Dziękujmy za Zbawiciela, za przemianę życia, za życie z Nim w służbie innym, za możliwości i wyzwania, za wysłuchane modlitwy. Dziękczynienie za wakacje dla dzieci i dla nauczycieli. Jesteśmy wdzięczni za pracę Maćka Kieryka, za szczęśliwe narodziny Emilki Kieryk, za lepsze samopoczucie Gieni Schmidt, za powrót Basi Chojnackiej. Módlmy się o przywódców naszego kościoła, naszego kraju, o pokój i pojednanie w konflikcie Rosyjsko–Ukraińskim oraz o Bożą ochronę dla chrześcijan we wschodniej Ukrainie, o pokój dla Izraela, o prześladowanych chrześcijan, o problemy migracyjne, o niezbawione osoby w naszych rodzinach. Potrzeby zdrowotne: Romuald i Janina Zabłoccy, Krystyna Palus, Elżbieta Matysiak, Weronika Szymczuk, Genowefa Schmidt, Krystyna Brylowska – problemy z sercem, Henryk Orzechowski, Danuta Barwina. Marta Cicha – nowotwór, Agnieszka Nowosad. Módlmy się o pozostałe potrzeby: Sebastian siostrzeniec Beaty Galankiewicz – pociecha po śmierci mamy oraz sprawy rodzinne, Kamil Robaczewski – poszukiwanie nowej pracy, Michał Misiak, Artur Żurowicz, Kuba Nowosad, Rafał Galankiewicz, Ula Zielińska – Boże prowadzenie w pracy, Monika Pawlicka-Bartos – zbawienie rodziny i Boże prowadzenie. Boże pocieszenie dla naszych wdów: K. Palus, G. Schmidt, J. Szatkowska, K. Brylowska, E. Kraśnikow, B. Chojnacka, W. Wasielewska. Módlmy się za pracę wśród studentów i młodzieży – Kornelia i Maciej Kierykowie. Módlmy się za naszymi przyjaciółmi: szczeciński obóz Gedeonitów, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie, Diane i Dennis Holcomb – służba pastorska, Ewa i Marek Kaczmarczyk – służba w zborze w Policach, Akcja Humanitarna Życie o. Szczecin, Magdalena i Jacek Duda – plany na przyszłość oraz Boże prowadzenie w przeprowadzce do Niemiec, służba wśród małżeństw SwM, wspólne nabożeństwo i działania z okazji 501 rocznicy Reformacji. Módlmy się o działania misyjne Misji Zdroje. Módlmy się o nasz własny obiekt.

 • 08.07.2018r. (niedziela) – nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską.

 • Obozy wakacyjne – informacje odnośnie obozów dla dzieci i młodzieży można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

 • 09-14.07.2018r. – Konferencja Momentum dla młodzieży odbędzie się w Kołobrzegu. Więcej informacji: www.konferencjamomentum.pl
 • 21-28.07.2018r. – START – ogólnopolski zlot młodzieży w wieku 13-16 lat odbędzie się w Sulejowie. Więcej informacji: www.startcamp.pl
 • 20-24.08.2018r. – Konferencja Zdobywcy – szkolenie dla liderów. Więcej informacji: www.zdobywcy.org
 • Dla chętnych do wspierania misji Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego zamieszczamy numer konta: 42 1050 1214 1000 0007 0162 2953 ING Bank Śląski VII O/Katowice. Aby otrzymać zwrot podatku, w rubryce tytułem proszę wpisać "Darowizna na działalność statutową ChSA". ChSA serdecznie dziękuje za wsparcie.
 • Rodzicielstwo Dające Życie - 7 tygodniowy kurs dla rodziców i dziadków prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska
 • Małżeństwo Związek na Całe Życie – 12 tygodniowy kurs dla małżeństw prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska

 • Zborowa strona internetowawww.betezda.org.pl
 • Strona internetowa „Spotkania w Małżeństwie”www.swm.org.pl

 • Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin 14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

Urodziny w lipcu obchodzą:

10.07. – Jakub Nowosad
14.07. – Anna Misiak
15.07. – Mirosława Orzechowska
21.07. – Katarzyna Kowalińska
26.07. – Monika Pawlicka-Bartos

„Niech Ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże”. IV Mjż 6,24

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa