pastor_maly
Drogi Internauto

Witamy serdecznie na stronie internetowej zboru „Betezda” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie.

Hebrajskie słowo betezda tłumaczone jest jako „dom łaski”. Takim domem, pełnym Bożej łaski, otwartym i pełnym życia chcemy być dla każdego kto chce się z nami spotykać.

Na naszej stronie będziesz się mógł dowiedzieć, co u nas słychać. Uzyskasz informację o naszych planach i zamiarach, oraz stopniu ich realizacji. Mam nadzieję, że zostaniesz również zainspirowany aby nawiązać osobistą relację z Bogiem, który kocha każdego człowieka, Ciebie i mnie.

Wierzymy w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, podkreślając prawdę o zesłaniu Ducha Świętego - Pocieszyciela w dniu Zielonych Świąt. Ten Pocieszyciel napełnia swoją mocą, uzdalnia i obdarza darami każdego, kto wierzy w Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, i przyjmuje go przez wiarę.

Zachęcam serdecznie do odwiedzania naszej strony, mając nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się na którymś z naszych spotkań.

podpis

Drukuj
02
stycznia
2021

Informator Zboru "Betezda"


Krzy
 

WCZORAJ

„Bo nie wyjdziecie w pośpiechu(…), gdyż przed wami pójdzie Pan, a waszą tylną strażą będzie Bóg Izraela”.
Księga Izajasza 52,12Zapewnienie wynikające z dnia wczorajszego. „Pan Bóg przywraca to, co przeminęło” (Kzn 3,15).
 
Przy końcu roku chętnie kierujemy się ku temu, co Bóg ma dla nas w przyszłości, choć niepokoimy się, wspominając minione dni. Nasza obecna radość z Bożej łaski jest przyćmiona wspomnieniem wczorajszych grzechów i pomyłek. Ale Pan Bóg jest Bogiem dnia wczorajszego i pozwala, aby pamięć o nim posłużyła na rzecz naszego duchowego rozwoju w przyszłości. Pan Bóg przypomina nam o przeszłości, aby chronić nas przed nazbyt płytkim poczuciem bezpieczeństwa w dniu dzisiejszym.
 
Zapewnienie na jutro. „(…)przed wami pójdzie Pan(…)”. To wspaniałe zapewnienie – Pan Bóg wyśle swoje zastępy tam, gdzie sobie nie radziliśmy. Będzie strzegł i pilnował, abyśmy znowu nie potknęli się o te same błędy, co na pewno by się stało, gdyby nie był naszą „tylną strażą”. Boża ręka sięga w przeszłość i ucisza wszelkie roszczenia wobec naszego sumienia.
 
Zapewnienie na dzisiaj. „Bo nie wyjdziecie w pośpiechu(…)”. Wchodząc w nowy rok, nie czyńmy tego z niecierpliwym pośpiechem, radością co o wszystkim zapomina, czy impulsywną bezmyślnością. Wejdźmy za to w nowy rok z mocnym przekonaniem, że Pan Bóg Izraela pójdzie przed nami. Nasze wczoraj przypomina nam o sprawach przegranych i nieodwracalnych. To prawda, że straciliśmy możliwości, które nigdy nie wrócą, ale Pan
Bóg może przemienić ten destrukcyjny niepokój w konstruktywną rozwagę co do przyszłości. Niech przeszłość spoczywa, ale niech spoczywa w pełnych miłości objęciach Chrystusa.
 
Pozostaw zrujnowaną i nieodwracalną przeszłość w Jego rękach i razem z Nim wejdź w zwycięską przyszłość.
 
„Ku Tobie Boże Mój” - 31 grudzień
 
 
W TYM ROKU „PAN JEST Z TOBĄ”
„Pan z tobą, dzielny wojowniku!”. Księga Sędziów 6,12
 
Zdarzyło się, że pewien człowiek podłożył jajo orła kwoce, by je wysiedziała i wychowała razem ze swoim potomstwem. Orzeł przez całe swoje życie robił to, co kurczaki: grzebał w ziemi w poszukiwaniu ziarna i dżdżownic, gdakał i nigdy nie wzniósł się nad ziemię wyżej niż kilkadziesiąt centymetrów. Któregoś dnia zobaczył nad sobą wspaniałego ptaka szybującego z gracją i zapytał: „Cóż za piękne stworzenie. Jak się nazywa?”. Stojący obok kurczak odpowiedział: „To orzeł, król wszystkich ptaków. Ale nie zawracaj sobie nim głowy, nigdy nie będziesz taki jak on”. Orzeł wrócił więc do grzebania w ziemi i umarł przekonany, że jest kurczakiem. Kto powiedział ci, że nie masz potencjału? Kto powiedział, że ci się nie uda, że twoje życie nie będzie znaczące? Z pewnością nie Bóg! Kiedy Anioł Pana wezwał Gedeona, by uwolnił Izrael z rąk Midianitów, ten odpowiedział litanią wymówek mających udowodnić, że jest niewłaściwą osobą do tego zadania. Anioł zapewnił go jednak: „Pan jest z tobą, dzielny wojowniku! (...) Idź w tej swojej mocy i wybaw Izraela spod władzy Midianu. Czyż cię nie posyłam?” (Księga Sędziów 6,12.14). Zwróć uwagę na dwa ważne aspekty tej historii. Po pierwsze, Bóg mówił do Gedeona, którego On widział, nie tego wystraszonego okolicznościami. Po drugie, Bóg przypomniał mu, że pójdzie nie w swojej mocy, ale w mocy Tego, który go posyła, który wygra w tej wojnie. Dzisiaj możesz być dzielny, bo Bóg jest z tobą!
 
Słowo Na Dzisiaj 2 styczeń 2021
 
K O M U N I K A T Y  I  O G Ł O S Z E N I A:

 • Nabożeństwa:
  Niedziela
  godz. 10:30 i 12:30 – nabożeństwo ogólne. W czasie pandemii, ze względu na obostrzenia, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, obowiązuje nas: limit 1 osoba na 15m 2 i dystans 1,5m. dlatego prowadzimy zapisy, te zalecenia, podobnie jak godziny nabożeństw mogą się zmieniać z dnia na dzień. Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej lub na FB.

 • Środa godz. 18:00 – spotkanie modlitewne, środa dniem kościelnego postu i modlitwy, zachęcamy do spędzenia tego dnia w poście i modlitwie. W środę 06.01.o godz. 18:00 spotkania modlitewnego nie będzie w siedzibie zboru. Wyjątkowo spotkanie odbędzie się na platformie internetowej Jitsi. Link zostanie wysłany SMS’em do każdego.
 • Potrzeby modlitewne:

Módlmy się o naszą służbę tu, gdzie Bóg nas postawił, o nasze uświęcenie i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Dziękujmy za Zbawiciela, za przemianę życia, za życie z Nim w służbie innym, za możliwości i wyzwania, za zbawienie naszych rodzin. Dziękczynienie za wysłuchane modlitwy: możliwość wynajmu niezależnego lokalu na potrzeby zboru przy ul. Goleniowskiej 27, nasze wspólne nabożeństwa i ich streaming, młodych ludzi w służbie, szczęśliwy powrót do domu Kamila R. i Pawła M., lepszy stan zdrowia Kazimierza S., powrót do zdrowia Izy Z., Jacka i Magdy D. oraz pastora Zenona W. i jego żony, plany na przyszłość – spotkania młodzieży, spotkania małżeństw oraz spotkania kobiet, nasz kraj i Pana Prezydenta. Dziękczynienie za: służbę ChSA, służbę Gedeonitów, służbę wśród małżeństw SwM. Módlmy się o przywódców naszego kościoła i naszego kraju, o sytuację związaną z pandemią koronawirusa, o pokój i pojednanie w konflikcie rosyjsko–ukraińskim oraz o Bożą ochronę dla chrześcijan we wschodniej Ukrainie, o pokój dla Białorusi i Izraela, o prześladowanych chrześcijan, o problemy migracyjne, o niezbawione osoby w naszych rodzinach. Potrzeby zdrowotne: Henryk K., Maria B., Stanisław P., Lena I., Edward K. – stwardnienie rozsiane, Kazimierz S. – całkowity powrót do zdrowia, pastor Roy S. – Parkinson, oraz o zdrowie dla Romualda i Janiny Z., Krystyny P., Elżbiety M., Genowefy S., Wandy W. Módlmy się o pozostałe potrzeby: nasi seniorzy, Teresa M. – opieka nad chorą mamą, Gabrysia P. – bycie mamą dwójki dzieci, Urszula Z., Agnieszka K. i Kasia S. – praca, Maks P. – praca poza granicami, Monika i Adam B. – własne mieszkanie, Basia Ch. – odpoczynek po trudach przeprowadzki. Módlmy się o: pracę wśród studentów ChSA – Kornelia i Maciej K., szczeciński obóz Gedeonitów – Ireneusz S., Diane i Dennis H. – służba misyjna, Akcja Humanitarna Życie, działania misyjne Misji Zdroje.

 • 10.01.2021r. (niedziela) – nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską.
 • Dla chętnych do wspierania misji Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego zamieszczamy numer konta: 42 1050 1214 1000 0007 0162 2953 ING Bank Śląski VII O/Katowice. Aby otrzymać zwrot podatku, w rubryce tytułem proszę wpisać "Darowizna na działalność statutową ChSA". ChSA serdecznie dziękuje za wsparcie.

 • Rodzicielstwo Dające Życie - 7 tygodniowy kurs dla rodziców i dziadków prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska
 • Małżeństwo Związek na Całe Życie – 12 tygodniowy kurs dla małżeństw prowadzony w małych grupach drogą video-konferencji przez internet - www.2equal1.com/polska
 • Dla osób, które są zdecydowane do wpłacania darowizn na konto bankowe zboru podajemy numer konta: PKO BP S.A. III O/Szczecin 14 1020 4812 0000 0102 0047 4585. Jednocześnie przypominamy, że na wypełnianym druku wpłaty musi pojawić się w rubryce tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Urodziny w styczniu obchodzą:

10.01. – Henryka S.
21.01. – Dominika Ż.
29.01. – Sylwester K.

 

„ Szczęśliwy człowiek, który(...)ma upodobanie w prawie Pana(...), będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód(…), a wszystko co uczyni, powiedzie się”. Psalm 1, 1-3
Udostępnij na FB

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Niedziela
godzina 10:30 i 12:30
golen
ul. Goleniowska 27
Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki