Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Drukuj
30
stycznia
2012

Wspomnienia Mamy Janiny Zabłockiej z domu Czajko.

Wspomnienia Mamy Janiny Zabłockiej z domu Czajko.
Moi rodzice mieli małe gospodarstwo w Kuźmiczach koło Nowogródka na Kresach, które nie do końca zapewniało wszystko, to co było potrzebne do życia, dlatego też tato imał się różnych prac dodatkowych; był krawcem, szewcem, pomagał w budowlance, a że był zdolny to dodatkowej pracy nie brakowało.  A z nawróceniem rodziców, to było tak.

Udostępnij na FB
Drukuj
29
stycznia
2012

Wspomnienia Taty, Romualda Zabłockiego.

Wspomnienia Taty, Romualda Zabłockiego.
Rodzice nawrócili się w okresie 20- lecia międzywojennego. Mama pochodziła z terenów koło Kazimierza nad Wisłą, a tato był z rodziny polaków którzy wyjechali do Rosji, a następnie po rewolucji powrócili na kresy na dzisiejszej Ukrainie koło miejscowości Włodzimierz Wołyński. Rodzice poznali się na Wołyniu i tam też słyszeli pierwsze świadectwa od miejscowych wierzących (od Polaków i Ukraińców – ewangelicznych chrześcijan). Mieszkali wtedy w miejscowości Stepan nad rzeką Horyń, nawrócili się w tym samym czasie, a było to już po ślubie, ale jeszcze przed urodzeniem się dzieci. Także dzieci urodziły się już po nawróceniu rodziców. Rodzice chodzili do zboru w tej miejscowości tj Stepan, był tam duży zbór zielonoświątkowy (na tamtych terenach zielonoświątkowcy nazywani byli piedziesiatnikami). Był to taki zbór międzynarodowy, byli w nim i Polacy i Ukraińcy. Natomiast w samym zborze, na nabożeństwach śpiewano w trzech językach polskim, ukraińskim i rosyjskim.
Udostępnij na FB
Drukuj

Historia Zboru BETEZDA

Na swoim posiedzeniu w dniu 09.09.1998r. Rada Starszych Zboru „Betania” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczecinie podjęła jednomyślną decyzję o utworzeniu zboru na prawobrzeżu i jednomyślną decyzję o powołaniu na pastora – po wyrażeniu przez niego wcześniejszej zgody – diakona Henryka Kowalińskiego. Celem powołania zboru była troska o ewangelizację tej części Szczecina, jak również ułatwienie członkom dotarcia na nabożeństwa.

Pierwsze nabożeństwo nowopowstałego zboru odbyło się 6 grudnia1998r. w wynajętej sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Rydla 6.

Na swoim pierwszym spotkaniu członkowskim w dniu 10 stycznia 1999r. powołano Radę Starszych w składzie: Henryk Kowaliński, Romuald Zabłocki, Marek Kaczmarczyk oraz zgłoszono wniosek do Naczelnej Rady Kościoła o powołanie zboru i powołanie na pastora diakona Henryka Kowalińskiego. Postanowiono też, że zbór będzie nosił nazwę „Betezda”. W dniu 19 stycznia 1999r. Zbór „Betezda” w Szczecinie został wpisany do rejestru zborów Kościoła Zielonoświątkowego.

Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś76
mod_vvisit_counterTen tydzień3265
mod_vvisit_counterTen miesiąc16386
mod_vvisit_counterWszystkie997594
Teraz: 24 gosci online
Twój IP: 50.19.34.255