Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Na początku Bóg

Drukuj
06
sierpnia
2016

Przyjdź, bo już wszystko gotowe

Witam!

Od początku. I.

Hebr. 6:1

1. Dlatego pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwróćmy się ku rzeczom wyższym, nie powracając ponownie do podstaw nauki o odwróceniu się od martwych uczynków i o wierze w Boga,

Lubię to, kiedy szukam prowadzenia w swoim duchu, podszept Świętego Ducha, co do dalszego rozważania, lub nawet jakimi wersetami zacząć, ten werset to, zwróćmy się ku rzeczom wyższym. 


We wstępie chcę zaznaczyć, że założyłem w swoich rozważaniach, że czytelnikami są nowo narodzeni chrześcijanie, którzy świadomie jako dorosłe osoby, po upamiętaniu, po odwróceniu się od martwych uczynków, zwrócili się do Boga z wyznaniem swoich grzechów, o przebaczenie ich win, o obmycie w drogocennej Krwi Baranka Bożego- Jezusa Chrystusa, poddali swoje życie pod panowanie Jezusowi Chrystusowi jako Panu. Przyjęli chrzest w wodzie, po przez wyznanie wiary i zanurzenie całego swojego ciała jako symbol zanurzenia się w śmierć Jezusa Chrystusa i zmartwychwstania do nowego życia jako nowego stworzenia pogrzebali swoje stare ja.  W następstwie stali się  uczestnikami pamiątki wieczerzy Pańskiej, o czym szczegółowo z powyższych tematów, teraz nie będę pisał.

Wbrew pozorom w dzisiejszych zborach chrystusowych nie ma widocznej działalności Ducha Świętego, nie ma pasji dla Chrystusa, nie widać miłości do Boga, nie ma miłości a i często miłosierdzia do sióstr i braci.  Szukając odpowiedzi nasuwa mi się jeden wniosek. Wielu, większość, mówi jesteśmy dziećmi Bożymi, a zachowujemy się jakby Pan Bóg był okrutnym Ojcem, karzącym nas za jakikolwiek upadek, nie chodzimy w bojaźni w  biblijnym pojęciu, ale pełni strachu utraty miłości Boga Ojca, ciągle próbując zdobyć przychylność Stwórcy wszechświata. Skąd takie podejście, skąd takie nastawienie, wydawało by się ,że to trudne pytanie, ale nie, wielu, bardzo wielu wciąż ma katolicki obraz zdobywania przychylności Boga, dlatego zacznę od bardzo ważnego tematu, jakim jest pewność zbawienia.

I będzie to pierwsza część rozważania Prawo Mojżeszowe czy Łaska i Prawda objawiona przez Jezusa Chrystusa.

Stare Przymierze z Izraelem a Nowe Przymierze z Kościołem.

Będzie to minimum podwójne rozważanie, bo na początek, tzn. za kilka minut mówić będę najpierw o pewności zbawienia, jako ważnego elementu z całości tematu. 

Naszym ogólnym rozważaniem będzie pokazanie czym było Prawo Mojżeszowe, i dlaczego Bóg natchnął Mojżesza aby zapisał te Księgi .

A wiec Prawo lub Zakon nadany przez Mojżesza oraz Łaska i Prawda nadana przez Jezusa Chrystusa. I dalej czy nas dzisiejszych chrześcijan obowiązuje Prawo Mojżeszowe?

Ważne jest podkreślić, że cała inicjatywa ocalenia ludzkości po upadku pierwszych ludzi zapisana Biblii wypływa z Bożego miłosierdzia, z Bożej mądrości, z Bożej miłości do człowieka , z Bożej troski o wszelkie stworzenie.

Pięcioksięgi niosą szeroki przekaz prorocki i zbawczy do wszystkich ludzi w sposobie przestrzegania przykazań i przepisów, sprawowania służby, jak i świętach Izraela.

Niosący w obrazach przejrzysty przekaz dla nas , dla ludzkości, tylko wówczas, gdy Pisma Starego i Nowego Testamentu postrzega się jako harmonijna całość, w której widzimy  typ i antytyp, Prawo i Łaska, obietnice i ich wypełnienie.

Któryś z pierwszych ojców Kościoła powiedział –Nowy Testament ukryty jest w Starym, natomiast Stary Testament znajduje swoje wyjaśnienie w Nowy Testamencie.  

Musimy powiedzieć-Centrum całej myśli Pisma Świętego jest Jezus Chrystus.
Udostępnij na FB

Słowo Boże na dziś dla Ciebie

Nabożeństwa w Zborze Betezda

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
mapka2
Aula Centrum Kształcenia Sportowego
ul. Rydla 49, Szczecin

Spotkanie w Małżeństwie

obraczki

Czy słyszałeś o

4prawa

Licznik odwiedzin naszej strony

mod_vvisit_counterDziś81
mod_vvisit_counterTen tydzień3270
mod_vvisit_counterTen miesiąc16391
mod_vvisit_counterWszystkie997599
Teraz: 29 gosci online
Twój IP: 50.19.34.255